Özel Güvenlik Görevlileri Derneği yönetim, denetim ve genel kurulu adına açıklama yapan başkan Burhan Kendirci, Özel Güvenlik Günü ve Haftası’nı kutladı.

15 Temmuz Pazartesi Kastamonu hava durumu, bugün hava nasıl? 15 Temmuz Pazartesi Kastamonu hava durumu, bugün hava nasıl?

Kendirci, yazılı açıklamasında şunları söyledi: “Özel güvenlik hizmetlerinin yasal çerçevesini belirleyen ve 26 Haziran 2004'te yürürlüğe giren Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun, 20 yılı geride bıraktı. Bu kanunun kabul edildiği 26 -30 Haziran ise Özel Güvenlik Günü ve Haftası olarak kutlanıyor. Kent yaşamının pek çok yerinde, spor müsabakasında, tren istasyonunda, bir kamu binasının veya alışveriş merkezinin girişinde, konutlarda tehlikenin belki de ilk temas noktasında duran pek çok olayda ilk önlemleri alarak, ilk uyarıları yaparak yeri geldiğinde de yetkisi dâhilinde müdahale ederek can güvenliği ve asayişin sağlanmasına katkı sağlayan, hayatlar kurtaran, hatta bazen bir faciayı önleyen, Çalıştığı yeri canı pahasına koruyan Özel Güvenlik Görevlilerimizin bu özel gününü idrak etmenin mutluluğu ve heyecanı içindeyiz. 833.973 özel güvenlik kimlik sahibi ve 371.146 kişinin aktif olarak görev başında olduğu bu sektör, her geçen gün gelişmekte, suçu önlemeye dönük olarak ortaya koyduğu hizmetin kalitesi ve etkinliği de giderek yükselmektedir. Özel güvenlik görevlileri olarak tek çatı altında birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, güçlü bir teşkilat yapısı ortaya koyarak yardımlaşma ve dayanışma ile sosyal alanda faaliyet göstermek için, 2021 yılında Kastamonu’da kurmuş olduğumuz özel güvenlik görevlileri derneğimize üye olmak için sertifikasını almış tüm meslektaşlarımızı davet ediyoruz. Milletin huzuru ve güvenliği için kolluk kuvvetlerinin en büyük destekçisi olan özel güvenlik görevlilerimizin cesaret ve fedakârlıkla gece gündüz demeden verdikleri tüm emekler için teşekkür ederim. 26-30 Haziran Özel Güvenlik Haftası kutlu olsun.”  

Editör: Serkan Kebecioğlu