Cumhuriyet'in 100'ncü yılı kutlamaları kapsamında, İstiklal Yolu güzergahında gerçekleştirilecek olan yürüyüş; 28 Ağustos saat 10.00’da İnebolu Türk Ocağı binası önünde başlayacak.

Öte yandan, İnebolu’dan Ankara’ya gerçekleştirecek olan yürüyüş için video paylaşan Özdağ vatandaşları 2'inci kez bu yürüyüşe davet etti.

Özdağ, şu ifadelere yer verdi:

Çatalzeytin'de Ezan okuma yarışması düzenlendi Çatalzeytin'de Ezan okuma yarışması düzenlendi

"Cumhuriyetimizin 100. yılına girdik. Ancak Atatürk ve Cumhuriyet ile kavgalı olan AKP iktidarı 100. yılı kutlamıyor. Muhalefet bildiğiniz gibi. Zafer Partisi, 28 Ağustos 1920’de Ankara’ya ilk silah sevkiyatının başladığı İnebolu-Ankara İstiklal yolunu 103 sene sonra tekrar yürüyecek. İstiklal Harbi sırasında silah ve cephaneyi İnebolu’dan Ankara’ya Zafer Ticarethanesi tarafından sevk etmişti. 103 sene sonra Zafer Partisi, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılında 100. yılı kutlamak için yürüyor. 28 Ağustos saat 10.00’da İnebolu Türk Ocağı binası önünde 100. Yıl Marşını söyleyeceğiz. Saat 11.00’de Ankara’ya Anıtkabir’e doğru marşlar ile yürümeye başlayacağız. Türk gençleri başta olmak üzere bütün Türk Milleti’ni bu yürüyüşe davet ediyoruz."