Kastamonu Üniversitesi Orman Fakültesi, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin Kereste Endüstrisi ve Mobilya Endüstrisi dersleri kapsamında tasarladıkları ürünleri sergiledi.

Öğrenciler, Fakülte öğretim üyesi Doç. Dr. Önder Tor danışmanlığında ve Üniversitenin Ahşap Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin destekleriyle gerçekleştirdikleri projelerini sergileyerek katılımcılara tanıttı.

Kastamonu Üniversitesi'nde Mentör Yetiştirme Programı devam ediyor Kastamonu Üniversitesi'nde Mentör Yetiştirme Programı devam ediyor

Öğrenciler, ahşap ve ahşap esaslı kompozit malzemeler hakkında detaylı bilgi edinerek, bu malzemelerden elde edilebilecek ürünlerin montajını ve üst yüzey işlemlerini pratiğe döktüler.

Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Akkuzu ve Fakülte öğretim üyelerinin katılımıyla gerçekleşen sergide, Dekan Akkuzu, öğrenci ürünlerini inceleyerek özellikle çocuklar için tasarlanan ürünlerde dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi verdi.

Sergiye katılanlara teşekkürlerini ileten Dekan Akkuzu, Ahşap Kültürünü Araştırma ve Uygulama Merkezi'ne, öğrencilere sağladığı destekten dolayı da ayrıca teşekkür etti.

Sergi, öğrencilerin elde ettiği bilgi ve becerileri paylaşma, öğrenme ve öğretme sürecine katkı sağlayarak başarılı bir etkinlik oldu.

Kastamonu Üniversitesi Orman Serfi (1)

Editör: Banu Türkmenoğlu