Kastamonu’da Felaket Kurtarma Tatbikatı yapılacak Kastamonu’da Felaket Kurtarma Tatbikatı yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce hayata geçirilen "Oku-Yorum, Yazı-Yorum" Projesi kapsamında Saime İnal Savi Sosyal Bilimler Lisesinin ev sahipliğinde Kastamonu Fen lisesi, Tosya Fen Lisesi ve Taşköprü Fen Lisesi ortaklığı ile Oku-Yorum Yazı-Yorum Kutadgu Bilig Kastamonu İl Paneli düzenlendi.

Okuyorumyazıyorumprojesikastamonudadevamediyor (2)

Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirilen panele Kastamonu İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş, Şube Müdürleri Mücahit Kılınç ve Halil İbrahim Kara, okul yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler katılım sağladı.

Doç. Dr. Kaan Yılmaz başkanlığında düzenlenen panelde Prof. Dr. Saime İnal Savi Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Mehmet Emin Kaymakçı,  Kastamonu Fen Lisesi öğrencisi Yunus Emre Ateşoğlu, Taşköprü Fen Lisesi öğrencisi Ecrin Purtul ve Tosya Fen Lisesi öğrencisi Betül Çifci, konuşmacı olarak yer aldı. 

Okuyorumyazıyorumprojesikastamonudadevamediyor (3)

Müdür Gümüş'ün panel ile ilgili yaptığı açıklaması şu şekilde oldu; "Öğrencilerimizin bütüncül gelişimini sağlamak amacıyla planlanan "Oku-yorum, Yazı-Yorum" projesi çalışmaları ile öğrencilerimizin akademik başarıları yanında sosyal ve duygusal becerilerinin de geliştirilmesini, eleştirel okuma becerisine sahip genç yazarların yetiştirilmesine katkı sunmayı hedefliyoruz."

Program Müdür Gümüş'ün plaket ve katılım belgesi takdimi ile sonlandı.

Editör: Ercan Çatal