Öğretmen Akademileri'nin bu haftaki konusu Bestami Yazgan'dan! Öğretmen Akademileri'nin bu haftaki konusu Bestami Yazgan'dan!

Kastamonu Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Okulum Kastamonu’ projesi başlıyor.

Konuyla iligili Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan tanıtımda şu ifadelere yer verildi: "Kastamonu, binlerce yıllık tarihiyle, Anadolu'nun köklü medeniyetlerine ev sahipliği yapmış, birçok medeniyetin izlerini barındıran bir şehirdir. Şehrin tarihi dokusu, kaleleri, camileri, külliyeleri, müzeleri, hanları, konakları ve tarihi alanlarıyla ziyaretçilerine tarihin derinliklerine uzanan bir yolculuk sunmaktadır.

Şehrimizin bu değerlerini öğrencilerimize aktarmak, onların kişisel, sosyal ve akademik bilgi ve birikimlerini artırmak maksadıyla, Valiliğimiz himayesinde, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün yürüteceği “Okulum Kastamonu” adlı projeyi başlatıyoruz.

Önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde devam edecek olan Okulum Kastamonu Projesi’nden, 19 ilçemizdeki okullarımızın dokuzuncu sınıflarında öğrenim gören 1.582 öğrencimiz faydalanacaktır.

Proje ile Kastamonu'nun zengin tarih ve kültür mirasını çocuklarımıza tanıtmayı, onlarda tarih ve kültür şuurunu geliştirmeyi; şehrimizin tarihî ve kültürel dokusunu korumanın ve gelecek nesillere aktarmanın önemini sevgili gençlerimize anlatmayı amaçlıyoruz."

Editör: Mehmet Salman