Kastamonu Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Okulum Kastamonu' projesi, şehrin tarih ve kültür zenginliklerini öğrencilere aktarmak amacıyla başlatılıyor.

Havacılık öğrenciler geleceğin havacılarıyla buluştu Havacılık öğrenciler geleceğin havacılarıyla buluştu

Kastamonu Valisi Meftun Dallı, şehrin binlerce yıllık tarihine ev sahipliği yapmış olması ve çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasına rağmen, kentin tarihi güzelliklerinin gençler tarafından gezilip görülmediğinin altını çizdi.

"Okulum Kastamonu" adlı proje ile öğrencilere şehrin tarihi dokusu, kaleleri, camileri, müzeleri ve daha birçok tarihi alanı tanıtarak onların kişisel, sosyal ve akademik gelişimlerine katkı sağlanması hedefleniyor.

Proje kapsamında, 19 ilçedeki okullarda dokuzuncu sınıflarda öğrenim gören toplam 1.582 öğrencinin faydalanması planlanıyor. Proje, öğrencilere şehrin zengin tarih ve kültür mirasını tanıtarak onlarda tarih ve kültür şuuru geliştirmeyi ve şehrin tarihi dokusunu korumanın önemini vurgulamayı amaçlıyor.

Okulum Kastamonu projesiyle ilgili detaylı bilgi ve başvuru süreci ilerleyen günlerde ilgili okullar aracılığıyla duyurulacak.

Okulum Kastamonu Valilik (5)Okulum Kastamonu Valilik (4)Okulum Kastamonu Valilik (3)Okulum Kastamonu Valilik (1)

Muhabir: Ozan Furkan ATLAMAZ