MÜSİAD Türkiye’nin Gücü Ödülleri Töreni, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, bakanlar ve iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. 9 kategoride ödüllerin yanı sıra Jüri Özel Ödülü’nün de sahibini bulduğu törende, iş dünyası, akademi ve bürokrasinin birçok ismi katılım gösterdi. MÜSİAD’ın 34’üncü yılının da kutlandığı Türkiye’nin Gücü Ödülleri Töreni’nde, Filistin’i temsilen karpuz dilimli yaka rozeti ve çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Müstakil Sanayici Ve İşadamları Derneği (2)
Törenin açılış konuşmalarını, Türkiye’nin Gücü Ödülleri İcra Kurulu Başkanı Tahir Tuluk, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı ve Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz yaptı. Bakan Şimşek ve Bakan Kacır’ın da ödül verilirken konuşma yaptığı törende Türkiye’nin Gücü Ödülleri İcra Kurulu Başkanı Tahir Tuluk, MÜSİAD’ın 34’üncü yılına vurgu yaparak, “Türkiye'nin üretici gücünü temsil eden 34 yıllık koca bir çınar olarak, iş dünyasının her alanından temsilcileri, akademisyenleri, siyasetçileri, sanatçıları ve basın mensuplarını buluşturarak Türkiye'nin Gücü Ödül Töreni çatısı altında daha kapsamlı bir platform oluşturduk” diye konuştu.


34 YILDIR İŞ DÜNYASININ MOTİVASYONU
Türkiye’nin Gücü Ödülleri İcra Kurulu Başkanı Tahir Tuluk açılış töreninde yaptığı konuşmasında, MÜSİAD’ın faaliyet ve projelerle 34 yıldır iş dünyasına motivasyon sağladığını dile getirdi.
Konuşmasında Tuluk: “MÜSİAD olarak, 34 yıldır sürdürdüğümüz ve iş dünyasındaki herkese büyük motivasyon sağladığımız projelerimizle inşallah yolumuza devam edecek ve bu kutlu yürüyüşü sürdüreceğiz. Bu gece ise Türkiye'nin Gücü Ödülleri'nin çeşitli kategorilerinde, başarılı ve örnek alınacak isimlerin ödüllendirileceği bir törene şahitlik edeceğiz. 9 farklı kategoride verilecek olan ödüllerde her kategorideki kazananlar, sadece kendi alanlarında değil, tüm Türkiye için birer ilham kaynağı olacaklar. Bu gece ayrıca, MÜSİAD'ın manevi gücünü ve vizyonunu yansıtan özel bir Jüri Özel Ödülü de sahibini bulacak.” dedi.

Kamuda tasarruf tedbirleri, personel alımını nasıl etkileyecek? Kamuda tasarruf tedbirleri, personel alımını nasıl etkileyecek?

Müstakil Sanayici Ve İşadamları Derneği (3)
BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU
MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı yaptığı konuşmasında, Filistin’in haklı duruşu, OVP ve MÜSİAD’ın faaliyetlerinden bahsetti. MÜSİAD Genel Başkanı Asmalı, törendeki konuşmasında, 35 yıla yaklaşan mazisiyle geçmişinde çok önemli çalışmalara, büyük organizasyon ve faaliyetlere imza atan MÜSİAD'ın Türkiye'nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olduğunu da dile getirdi.
MÜSİAD’ın faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi veren MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, üretimi, genç girişimi, kadın girişimini, değerleri, akademik bilgiyi, sürdürülebilirlik ve dönüşümü, erdemli girişimciliği, kısacası Türkiye için katma değer üreten yatırım ve araştırma faaliyetlerini ödüllendirerek motivasyon sağlama hedefinde olduklarını söyledi. Aynı zamanda Asmalı, konuşmasında Filistin'de yaşananlara değinerek, İsrail’in tüm hukuku ve insan haklarını hiçe saydığını söyledi. Konuşmasının devamında Asmalı: “İsrail’in Gazze'de 7 Ekim'den bu yana işlediği soykırım ve katliam ise tüm kırmızı çizgileri aşarak insanlık vicdanını derinden yaralamıştır. İsrail, ABD ve bazı Avrupa ülkelerini arkasına alarak, masum sivilleri, çocukları, kadınları, gazetecileri, insani yardım çalışanlarını 7 ayı aşkındır katlediyor. Katil İsrail’in gerçekleştirdiği bu barbarca soykırımı, buradan bir kez daha şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Artık bir hakikatin altını çizmek gerekiyor; adalet ve barış üretemeyen mevcut uluslararası sistem iflas etmiştir. Bundan önce Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesi ile 'Dünya 5'ten büyüktür.' Diyorduk. Artık Filistin'deki bu hadiselerden sonra artık hep birlikte 'Dünya 1'den büyüktür.' demeliyiz. Açıkça görülüyor ki bir ülke ve ona hükmeden irade, tüm dünyayı ve tüm insanlığı kaosa sürüklüyor. Bu zihniyet, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun 25 Mart'ta aldığı acil ateşkes kararını hiçe sayıyor, 'Yok hükmündedir.' diyor. Bundan sonra bu zihniyete karşı atılacak en önemli adım ekonomik ambargo olmalıdır. İsrail ile ticaret ekonomik bir kayıp değil, insani bir kazanımdır.” diye konuştu.
Aynı zamanda Asmalı, MÜSİAD Üyeleriyle birlikte Filistin’e 150 bin gıda kolisi gönderdiklerini de ifade etti.


TOPLAM 10 KATEGORİDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU
MÜSİAD’ın 34’üncü yılı kapsamında düzenlenen etkinliklerin çatı platformunu oluşturan Türkiye’nin Gücü Ödülleri, 9’u ana kategoriler 1’i ise Jüri Özel Ödülü olmak üzere 10 kategoride ödüller verdi. Turkcell’in ana sponsorluğunda gerçekleşen etkinlikte;
Prof. Dr. Burcu Özsoy - Akademinin Gücü
İbrahim Ceylan - Değerlerin Gücü
Musa Akgül - Dönüşümün Gücü
Özgür Bayraktar (Turan APP) - Genç Girişimcinin Gücü
Nezihe Filiz Toker - Kadının Gücü
Türk Hava Yolları - Markanın Gücü
Yayla Agro - Sürdürülebilirliğin Gücü
GZT - İletişimin Gücü
Yıldız Holding - Üretimin Gücü
Prof. Dr. Sadettin Ökten - Jüri Özel Ödülü’nü kazandı.
(HABER MERKEZİ)

Editör: Banu Türkmenoğlu