Kaside-i Bürde İlahi Grubu tarafından Türk Tasavvuf Müziği dinletisi, Hz. Pir Cami İmam Hatibi Asım Kısa tarafından Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve İl Müftüsü Bekir Derin tarafından da iftar duası yapılan iftar programına Vali Meftun Dallı, AK Parti Kastamonu Milletvekilleri Halil Uluay ve Fatma Serap Ekmekci, Vali Yardımcısı Hakan Kubalı ve eşi Funda Kubalı, İl Emniyet Müdürü Kayhan Ay, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Zafer Özden, AK Parti İl Başkanı Hasan Yağcıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, BM ve İGM Üyeleri, AK Parti Kastamonu Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş ve eşi Nebahat Babaş, Yol İş Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Mehmet Yolasığmazoğlu, Kronospan Orman Ürünleri San. Tic. A.Ş. Genel Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Gülamoğlu, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Ahmet Sarıahmetoğlu, Özel Kastamonu Anadolu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Recep Dinler, MÜSİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Sevgilioğlu, Yönetimi ve Üyeleri, bazı Kurum ve Kuruluş Müdürleri, STK Başkan ve Yöneticileri, İşadamları, Siyasiler, Basın Mensupları başta olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Kastamonu Emniyeti duyurdu: O araçlar bir gün yola çıkamayacak Kastamonu Emniyeti duyurdu: O araçlar bir gün yola çıkamayacak

Müsiad (4)

MÜSİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Sevgilioğlu iftar programında yaptığı konuşmasında, “Bu Ramazan ayının mübarek gecesinde soframızı paylaştınız, lokmamıza ortak oldunuz, bizlere onur verdiniz, bizleri bereketlendirdiniz. Hepinize Şahsım, yönetimim ve üyelerim adına muhabbetlerimi sunuyor, katılımlarınızdan dolayı da teşekkür ediyorum. Bugünkü iftarımız çok ayrı, çok değerli bir iftar. Bugünü özel kılan çok değerli misafirlerimiz var. Bu iftarı biz MÜSİAD ailemiz olarak değil de bu kentin dinamikleri, bu kentin enerjisi olan bütün kesimlerini yapmak istedik. Bu değerlerden biri Peygamber Efendimizin övgüsüne mazhar olmuş şehitlerimizin çok kıymetli aileleri bugün bizimle burada. Yurt içinde, yurt dışında bizlerin emniyeti ve güvenliği için canlarını ortaya koyan gazilerimiz, gazi yakınlarımız bizimle. Kente değer veren, enerji veren dinamikleri, sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri bizimle, şehrimizin iş insanları bizimle, geleceğimiz olan gençlerimiz bizimle, bu şehre enerji vermiş, kimlik vermiş büyüklerimiz, atalarımız yine bizimle, çok değerli basın mensuplarımız bizimle. Bizleri ensar yapan yurt içinden ve yurt dışından buraya memleketimize okumaya gelen üniversiteli kardeşlerimiz bizimle ve tabii ki ev sahipliğini yapmış olduğumuz Kastamonu Müstakil ve Sanayici İş Adamları değerli üyelerimizin aileleriyle hep beraber bu geceyi bereketlendirdiniz. Hepinize ayrı ayrı şükranlarımızı, muhabbetlerimizi, saygılarımızı sunuyorum. Bir tarafta bu muhabbeti yaşarken maalesef bir tarafımız eksik, bir tarafımız noksan, sapık siyonizmin 7 Ekim'de başlatmış olduğu katliam Gazze'den bugün itibaren 32 bine yakın kardeşimizi şehit vermiş, katletmiş durumdalar. Rabbim onlara bu mübarek günler hüsnü hürmetine de yardımlarını esirgemesin. MÜSİAD ailesi olarak da bizler de yaklaşık 75 bin koliye yakın yardımlarımızı kardeşlerimize Kızılay vasıtasıyla gönderdik. Yeter mi? Tabii ki bunlar yetmez. Daha da bu ay sonuna doğru yardımlar devam edecek İnşallah. Sayın Valim değerli konuklar bu gece bizi mutlu ettiniz. Bizi ihya ettiniz. Hepinize tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlısıyla nice bayramlara, nice ramazanlara hep beraber ağız tadımıza erdirmeyi Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Hepinize saygılar sunuyorum. Allah'a emanet olun” dedi. (Cengiz MUHZİROĞLU)

Müsiad (3)-1Müsiad (2)-1Müsiad2Musiad3

Muhabir: Cengiz MUHZİROĞLU