Kastamonu'da "Büyükbaş Hayvancılık Destek Paketi" sözleşmesi imzalandı Kastamonu'da "Büyükbaş Hayvancılık Destek Paketi" sözleşmesi imzalandı

İran Expo 2024, Doğu ve Kuzey Afrika'nın önde gelen uluslararası fuarlarından biri olarak 27 Nisan - 1 Mayıs 2024 tarihleri arasında Tahran Uluslararası Daimi Fuar Alanı'nda kapılarını açtı.

Bu yıl altıncısı düzenlenen İran Expo 2024, gıda endüstrisi, tarım, balıkçılık, el yapımı halılar, turizm, tıp, kimyasal ürünler ve inşaat gibi sektörleri bir araya getiriyor.

Fuarda yer alan İran ve bölge ekonomisinin artan potansiyelinden yararlanmak isteyen şirketler için önemli bir fırsat sunuyor. MÜSİAD Genel Merkezi'nin İhracatı Geliştirme Komisyonu öncülüğünde düzenlenen fuar ziyaretine MÜSİAD Kastamonu Şubesi de katılım sağladı. Şube Başkan Yardımcısı Sadık Kışlı, fuarın Türkiye ve İran arasındaki ticaret potansiyelini artırmaya yönelik önemli bir adım olduğunu belirtti.

Müsi̇ad Kastamonu İran Expo 2024 Fuarına Katıldı (4)

Kışlı, İran'ın Türkiye'ye karşı dostane bir tutum sergilediğini vurgulayarak, Türk firmaları için bu ülkenin ticaret için uygun bir bölge olduğunu ifade etti. Ayrıca, Ticari Ataşe Bülent Orhan Türel ve Tahran Büyükelçisi Hicabi Kırlangıç ile gerçekleştirilen görüşmelerin, İran ve Orta Doğu'da yatırım yapmak isteyen girişimciler için değerli bir rehber niteliği taşıdığını dile getirdi. Bu bağlamda, fuarın, iş insanlarına yeni iş ve yatırım fırsatları sunacağına inanıyor.

Müsi̇ad Kastamonu İran Expo 2024 Fuarına Katıldı (1)

Editör: Serkan Kebecioğlu