Hakan Çölez, programda yaptığı açıklamada; “Önceki dönem hizmet sürecinde ne yaptıysam 2024-2028 görevim süresince daha fazlasını yapmaya devam edeceğim” dedi.

“2019’DA NASİP OLDU MUHTAR SEÇİLDİM”

Doğma büyüme Kastamonulu olduğunu ve 92 yılından günümüze sanayide esnaflık yapan Hüseyin Çölez ve ev hanımı olan Satiye Çölez’in evladı olduğunu dile getiren Kuzeykent Mahallesi Muhtar Adayı Çölez muhtarlık serüvenini şu sözlerle anlattı,

“Eğitim öğretim hayatım devam ederken yaz tatillerinde babamın çıraklığını yaptım. Daha sonra Tokat Gaziosmanpaşa Sosyal Bilgiler Öğretmenliği kazandım orda 1 sene eğitimimi devam ettirdim. Daha sonra Kastamonu’dan uzak kalmaya dayanamadığım için yatay geçiş ile Kastamonu’ya geri döndüm. Eğitimimin üç senesini de Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde tamamladım. Üniversite eğitimin ikinci senesinde etüt merkezi ile ilgilenmeye başladım. 6-7 buçuk gibi bir sene bu alanda hem hizmet verdim hem de öğrendim. Bu işi 2016 senesine kadar devam ettirdim. Daha sonrasında askere gittim. Askerden geldiğim bir gün sanayide babama yardım ederken muhtarlık serüveni başlamam için bir istişare gerçekleşti. Seçimlere iki buçuk üç yıl varken başladık ve 2019’da nasip oldu muhtar seçildim.”

“ÇALDIĞIM HİÇBİR KAPIDA KÖTÜ KARŞILANMAM”

2019 yerel seçimlerinde Muhtar olarak seçilen Çölez bu 5 yıllık dönemde neler yaptığını anlattı. Çölez konu hakkındaki konuşmasına, 2019 31 Mart Yerel Seçimlerinde sayısal üstünlükle Kuzeykent Mahallesi Muhtarı olduğunu söyleyerek; “Biz çalışmalarımıza 2017 Kurban Bayramı’nda bayramlaşarak başladık. O tarihte şuna inandık; ‘Biz bu seçimi kazanacağız’ dedik. Ama insanlarımızın gönlüne giremezsek, seçimi kazanamazsak not tutalım ki bu kadar gezmenin sonucunda eldeki veriler silinip gitmesin çünkü Kuzeykent’in bunda hakkı var. Hakkı ise Kuzeykent’te çaldığım hiçbir kapıda kötü karşılanmam. İnsanlar bizi severek karşıladı bizlerde severek hizmet ettik. 15 Nisan 2019 yılı itibari ile mazbatamızı aldık. O dönemde eski muhtarımızdan mahalledeki ihtiyaç sahiplerinin listesini almıştık ve yardım toplamaya başladık.” İfade etti.

Kastamonu için kuvvetli lodos uyarısı! Kastamonu için kuvvetli lodos uyarısı!

“15 NİSAN 2019’DAN BU TARAFA HİÇ OTURMADIM”

Seçimde aday olan muhtarların da o dönem elinden tuttuğunu ifade eden Çölez;  “Elâzığ depremi gerçekleşti devamın da Pandemi dünyayı ve ülkemizi etkisi altına aldı. Pandemi sürecinde dışarı çıkamayan mahalle halkının ihtiyaçlarını karşıladık. Pandemi süreci olduğu için evlerde kimlik değiştirdik. Bozkurt sel felaketi yaşadık çok zor bir gündü, onlar kadar o acıyı yaşayamayız ama onların acılarına gerçekten ortak olduk. O gece itibari ile 4 buçuk 5 ay gibi bir sürede Kuzeykent Mahallesi’nde yardım topladık. Bozkurt’la uyuduk Bozkurt’la uyandık. Maraş merkezli ve 11 ilimizin de yıkılarak ciddi kayıplarımızı verdiğimiz, dünyada eşi benzeri çok az görülen depremle karşılaştık. Bizler oralar için Kuzeykent Mahallesi sakinleri ile hizmet etme gayesinde olduk. Şuna inanıyorum, kim var diye bakmayacaksın, ben varım deyip yolda yürüyeceksin. Benim canım yanıyorsa biliyorum ki komşularımın da canı yanıyor. Biz o zaman ortak paydada buluşabiliriz. 15 Nisan 2019’dan bu tarafa hiç oturmadım. Rahat bir şekilde sırtımı yaslayıp uyuyabildiğim bir gecem olmadı. Çok güzel çalıştım, bunun en güzel şahitlerinde komşularım başta olmak üzere ihtiyar heyet üyelerimdir.  Bunların yanında ‘2019’da ne yapabiliriz’i değerlendirirken 23 çocuk ile birlikte toplu sünnet başlattık. Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı’nda muhtarlıktayım. Muhtarlık açık tutuyorum kesen kurbanını getiriyor, kesemeyene ulaşım sağlıyoruz. Kuzeykent Kültür sosyal ve dayanışma derneği ve gençlik kolları kurduk. Pandemi döneminde çocuklarında kitap okuduk. Kuzeykent’te Noter açılması uğraştık. Sabah namazı çorbalarını geleneksel hala getirdik. Doktorlu ambulans, hastane üzerine üst geçit taleplerimiz gerçekleşti. Âtıl durumda olan binalarla uğraşımızı sürdürdük. Genel seçimlerde seçmen kağıtlarını dağıttık. Bunların hepsini dolu dolu 5 yıl adını verdiğimiz gazetemizde topladık ve yeni projelerimi 35 başlık adı altında sıraladım” diye konuştu.

“İNANCIM CEKETİMLE ALAKALI DEĞİL”

‘2024 Muhtarlı seçimlerimde ceketimi koysam kazanırım’ iddialarına yanıt veren Çölez, şu şekilde konuştu; “Sizinle beraberim 4 buçuk 5 sene daha Allah nasip kısmet ederse yine sizinle beraberim. İnancım ceketimle alakalı değil çalışmalarımızla ekibimizle ve çaldığımız kapılarla alakalıdır. Yaşadığınız mahalle başka yerlere gittiğinizde adı zikredildiğinde mutluluk duyacağınız bir mahalle olmalı. Ben Kuzeykent ile meşgulüm, Cumhurbaşkanı Türkiye’den meşgul, Belediye Başkanı Kastamonu’dan meşgul. Herkes kendi bulunduğu alanı en ileriye taşımaya çalışmalı ki böylece ülkemiz ileriye gitsin. Ben burada bir ateş yaktım bu ateş gönlümdeki Kuzeykent‘te olan sevginin ateşidir. Kuzeykent’i seviyorum Kuzeykent’in de benimle alakalı düşüncesini 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde sandıkla beraber göreceğiz. İddialı bir insan değilim iddialı olduğum tek şey gerçekten mahallemde ki insanları seviyor oluşum. Bugüne kadar yaptığım her şeyi noktasında ekibimle beraber istişare ettim, yeri geldi insanları tartıştık ama pişman olduğum hiçbir şey yok. 2024-2028 hizmet sürecinde ne yaptıysam fazlasıyla yapmaya devam edeceğim” dedi.

Editör: Banu Türkmenoğlu