Kastamonu Belediyesi tarafından ihtiyaç sahipleri için dağıtılan Ramazan kolilerinin 17 mahalleye belediye araçları ile dağıtıldığını ancak Honsolar, Akmescit ve İsmailbey mahallelerinde yaşayan vatandaşlara ‘kendi araçlarınızla alın’ denildiğini ifade eden Boyacı’nın açıklaması şöyle:

“Kastamonu’da ki 17 mahallemize Ramazan kolileri Kastamonu Belediyesi’ne ait araçlarla servis ediliyor. Ancak, Honsalar, Akmescit, İsmailbey mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımız kolilerini depolardan almak zorunda kalıyor. Her yıl olduğu gibi ayrımcılık ile karşı karşıyayız. Vatandaşlarımız ‘Ramazanda huzur var. Ama biz neden 500 liralık koliyi almak için 150 TL taksi parası ödemek zorunda kalıyoruz?’ diye merak ediyor. Garip gurebaya eğlence, bir tas çorba ve bir koli çok görülüyor. Yazık.”

Kastamonu, tarımsal kalkınma inceleme gezisi tamamladı Kastamonu, tarımsal kalkınma inceleme gezisi tamamladı

“BURADAKİ İNSANLAR NE YAPTI DA BU CEZALAR KESİLDİ?”

Muhtar Boyacı ayrıca, tüm etkinliklerin, iftar çadırı ve ramazan eğlencelerinin Kuzeykent Mahallesi’nde yapıldığını diğer mahallelerin dışlandığını dile getirdi. 
Muhtar Boyacı’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle: “Buradaki insanlar ne hata yaptı da bu cezalar kesildi? Ayrıca Topçuoğlu pazaryerinde süt ve yoğurt satışları da yasaklandı. Vurun abalıya mı oluyor yetkililerin dikkatine. Kul hakkı ağır olur. Bu böyle biline.”

Editör: Ercan Çatal