Halk Eğitimi Merkezi ziyareti esnasında İl Müdürü Gümüş, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yaşar Dolapcı, Şube Müdürleri Gürsel Yıldız ve Adem Türkmenoğlu, İlçe Millî Eğitim Müdürü Barış Tepecik ve Şube Müdürü Hakan Kalaz eşlik etti. Halk Eğitimi Merkezi birimlerini dolaşarak kursiyerler ile bir süre sohbet eden İl Müdürü Gümüş, "Tarihe damga vurmuş, yön vermiş büyük bir medeniyetin varisleri olarak ecdadımızın emanet bıraktığı kültürel mirasımıza sahip çıkmak her birimiz için önemli bir sorumluluktur. Türkiye Yüzyılı'nda kültürel mirasımıza sahip çıkarak bu mirasımızdan güç alıp yeni ürünler üreten kursiyerlerimizi görmek bizleri mutlu ediyor." ifadelerini kullandı.

Kursiyerlerin çalışmalarını inceleyerek emekleri ve uğraşları için teşekkür ettikten sonra kursiyer ve öğretmenlere başarılar diledi.

Okul ziyaretlerine devam eden İl Müdürü Gümüş, Azdavay Atatürk İlkokulu öğretmenleriyle de bir araya geldi.

hasangümüşazdavay-1

Müdür Gümüş, beraberindeki heyetle Azdavay Atatürk İlkokulu Okul Müdüründen okuldaki çalışmalar hakkında bilgi aldı. Okulun birimlerinde yaptığı incelemelerin ardından ziyaretinin sonunda öğretmenler odası buluşması kapsamında öğretmenlerle bir araya gelerek eğitim öğretim süreçleri, akademik başarının artırılmasına yönelik çalışmalar üzerine sohbet etti, onların görüş ve önerilerini dinledi. "Bakanlığımız tarafından başlatılan Dilimizin Zenginlikleri Projesi öğrencilerimize dil ve kültürümüzün önemini anlama, kendi kültürel mirasını keşfetme, dilimizin seçkin ve özgün eserlerini daha yakından tanımaları imkânı sağlarken öğrencilerimizin kendini daha iyi ifade etmesi için bir fırsat sunuyor. Bu anlamda öğrencilerimizi Dilimizin Zenginlikleri Projesi'nde yer almaları için desteklemeliyiz." dedi ve başarılar diledi.

Öğretmenler, Müdür Gümüş’e kendilerini ziyaret ettikleri için teşekkür etti.

Bu ziyaretler sonrasında Müdür Gümüş, Azdavay Kaymakamı Mustafa Arslanşahin'i ziyaret etti.

Çatalzeytin Tapu Müdürlüğü'ne yeni Müdür Yardımcısı Çatalzeytin Tapu Müdürlüğü'ne yeni Müdür Yardımcısı

Azdavay Kaymakamı Mustafa Arslanşahin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş'e teşekkür etti.

Hasangümüşazdavaykaymakamıziyareti

Editör: Ercan Çatal