Mazot ve gübre fiyatlarının artmasıyla birlikte, çiftçiler ekonomik sıkıntılarla boğuşuyor. Bu zorlu süreçte, tarım destek ödemelerini yakından takip ederek bir nefes almayı umuyorlar. Çiftçilerin umutla beklediği Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) ödemelerine dair yeni gelişmeler yaşanıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı, 2023 yılında olduğu gibi, 2024 yılında da tarım destek ödemelerini Cuma günleri hesaplara aktarmaya devam edecek.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, Çiftçi Kayıt Sistemi’nde kayıt yenileme başvuruları için belirlenen tarihler netleşti. 2 Ocak 2024 tarihinde başlayan başvuruların sona ermesinin ardından, Çiftçi Kayıt Sistemi ürün güncelleme başvuruları için süreç başladı.

Kastamonulu bakan duyurdu: Yeni dönemde hayvancılığa büyük destek Kastamonulu bakan duyurdu: Yeni dönemde hayvancılığa büyük destek

Başvuru sürecinin sona ermesine ise sadece 5 gün kaldı. 1 Şubat 2024 tarihine kadar çiftçiler, e-devlet sistemi üzerinden "Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Kayıt Yenileme Başvurusu" hizmeti aracılığıyla başvurularını gerçekleştirebilecekler. Bu adım, çiftçilere işlemlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde tamamlama imkanı sunacak.

Editör: Serkan Kebecioğlu