Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanlığı Olağan Genel Kurulu dün Kuzeykent Belediye Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Genel kurulda mevcut başkan Hüseyin Kapulu, yeniden başkanlığa seçildi.

Geride bıraktığımız milletvekili seçimlerinde Kastamonu’daki oylarda yaşanan düşüş nedeniyle genel kurulda özeleştirinin ön planda olduğu konuşmalar gerçekleştirildi.

MHP MYK üyesi Yüksel Aydın’ın divan başkanlığında gerçekleşen genel kurulda, tek listeyle girdiği seçimlerde yeniden Merkez İlçe Başkanı seçilen Hüseyin Kapulu, “Hiçbir çıkar gözetmeden bugünden sonra da yoluma devam edeceğim. Teşkilatımın bir neferi olarak teslim aldığım sancağı daha iyiye götürmek için mücadele edeceğim. Özveriyle çalışmaya devam edeceğim. Bu kutlu davaya hizmet etmeye devam edeceğim” dedi.

WhatsApp Image 2023-08-13 at 17.11.29 (1)

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu da, Kastamonu’nun MHP için çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Genel seçimlerde istedikleri sonucu alamadıklarını ve nerede eksik yaptıklarını düşünmeleri gerektiğini belirten Başkan Vidinlioğlu, “Kimseyi günah keçisi ilan edemeyiz. Başarıda nasıl ortaksak, başarısızlıkta da ortağız. Daha önce 5 yıl boynumuz bükük kalmıştı. Bu genel kurullar sayesinde yeni yol haritalarımızı çizeceğiz. Önümüzdeki bu seçim çok önemli bir seçim. Kastamonu’nun 4’te 3’ünü yöneten siyasi irade, maalesef genel siyasete bunu yansıtamadı. Bunu tartışmalıyız. Ama yereldeki gücümüzü de muhafaza ederek, birlik ve beraberliğimizle önümüzdeki süreci geçirmeliyiz. Başka da çaremiz yok. Milliyetçi Hareket Partisi bu ülkenin sigortasıdır. Biz 3 milletvekilimiz varken de bu ülkede söz sahibiydik, 40 milletvekilimiz varken de bu ülkeye yön verdik. Gücümüzün farkında olalım. Daha sonra ah vah dememeliyiz” diye konuştu.

ŞAHİN: “ŞAPKAYI ÖNÜMÜZE KOYUP DEĞERLENDİRMEMİZİ YAPTIK”

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Emre Şahin de konuşmasında, 14 Mayıs seçimlerinde kimsenin memnun olmayacağı bir oy aldıklarını söyleyerek, “Şapkayı önümüze koyup değerlendirmemizi, sandık sandık gerçekleştirdik” dedi.

En büyük güçlerinin birlik ve beraberlik olduğunu da söyleyen Emre Şahin, “Bir olursak, önümüzde kimse duramaz. Kaybetmeye artık tahammülümüz yok. Herkes üzerine düşeni yapmalı. Tüm alacağımız tedbirlerden önce inanmalıyız. Aday Ahmet, Mehmet olur, önemli değil. Bizim için önemli olan Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bu doğru ile hareket etmeliyiz. İsmi beğendim, beğenmedim tavrını ben doğru bulmuyorum” diye konuştu.

WhatsApp Image 2023-08-13 at 17.11.29 (2)

WhatsApp Image 2023-08-13 at 17.11.30 (2)