TOBB Kastamonu Genç Girişimciler Kurulu'ndan Çorum’a çıkarma TOBB Kastamonu Genç Girişimciler Kurulu'ndan Çorum’a çıkarma

Yılın ilk dört ayında enflasyon farkı yüzde 3,23 olarak kayıtlara geçti. Memur Sendikalar Konfederasyonları (Memur- Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, enflasyon farkının altı ayın sonunda yüzde 10'u bulacağını aktardı.
 

"Önemli olan enflasyonu kontrol altına almak "

Sendika Başkanı Yalçın, toplu sözleşmede belirlenen zam oranıyla birlikte, memur ve memur emeklisinin Temmuz zammının yüzde 20'ye ulaşacağını ifade etti. Ancak önemli olanın enflasyonu kontrol altına almak olduğunu söyledi.
 

“Beklentimiz enflasyonun aşağı çekilmesidir”

Yalçın, "Beklentimiz enflasyonun aşağı çekilmesidir çünkü bu artan şey bizim alım gücümüzü artırmıyor. Bizim cebimizdekini artırıyor gibi gözüküyor ama aslında alım gücümüz düşüyor" değerlendirmesinde bulundu. 
 

Mayıs ve Haziran enflasyonunun eklenmesiyle zam oranları netleşecek

İşçi ve Bağkur emeklileri de Temmuz'da yapılacak artışı bekliyor. Yılın ilk 4 ayında enflasyon yüzde 18,72 olarak gerçekleşti. Buna Mayıs ve Haziran enflasyonunun eklenmesiyle zam oranları netleşecek.

Merkez Bankası'nın nisan ayı Piyasa Katılımcıları anketinde enflasyon tahmini mayıs için yüzde 3, haziran ayı için yüzde 2,54 oldu.

Bu tahminler gerçekleşirse ilk 6 aylık enflasyon yüzde 25 olacak da SSK ve BağKur emeklisine bu oranda zam yapılması anlamına geliyor.

FOTO: AA

Kaynak: NTV