Mehmet Doğan, devretme kararını sağlığı ve yaşı gereği yoğun çalışma temposundan ayrılmanın uygun olduğuna kanaat getirerek aldığını belirtti. Polinom Özel Öğretim Kursu Kurucu Müdürü Dr. Aziz Büyükkaragöz ve Kurs Müdürü Yalçın Mızrak, Mehmet Doğan’a bugüne kadar vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

Final Eğitim Lisesi (1)

“BU GÜZEL BELDEYE KALICI ESERLER KAZANDIRDIK”

20 yıldır Kastamonu'ya hizmet veren Final Eğitim Kurumları, Erdem Özel Eğitim Merkezi yöneticisi ve Kurucu Temsilcisi Mehmet Doğan, devretme kararını açıklayarak veda konuşması yaptı. Konuşması şu şekilde; “Selçuklu Devletinin uç beyliğini yapan, zalimliği ile dünyayı titreten Moğol ordularına kafa tutan Çobanoğulları Beyliğinin, Bir çağı kapatıp yeni bir çağ açan, Osmanlı Devletini imparatorluk haline getiren Fatih Sultan Mehmet Han’ın anası Hüma Hatun’un, Yavuz Sultan Selim Han gibi bir cihan imparatoruna hocalık yapan Halimi Çelebi’nin, Anadolu’nun üç manevi direğinden biri olup, yüzlerce ins ve cinne velilik yapan Şeyh Şaban-ı Veli Hazretlerinin ve binlerce evliyaya mekan olup evliyalar diyarı unvanını alan, Mili mücadeleye verdiği destek ve şehitleriyle tarihimizdeki mümtaz yerini alan Kadim bir Türk Şehridir Kastamonu. Bu mübarek beldenin evlatlarına yaklaşık 20 yıldır Özel Eğitim ve Özel Öğretim alanında hizmet verdik. Her iki alanda da sektörün öncüsü ve örneği olduk. Bu hizmetleri en güzel mekanlarda verebilmek için içinde bulunduğunuz bina gibi binalar yaptık. Bu güzel beldeye kalıcı eserler kazandırdık” dedi.

“BU GÜZEL ŞEHRİ VE TARİHİNİ ANLATMAYA ÇALIŞTIM”

Gazetelere köşe yazıları yazarak Kastamonu’yu ve tarihini anlatmaya çalıştığını dile getiren Doğan; “Bu hizmetlerin yanında, şahsım olarak mahalli basında haftalık köşe yazıları yazarak değerli basınımıza destek olmaya çalıştım, bu sayede sizler gibi kıymetli dostlar edindim. İl dışında yapılan Kastamonu günlerine davet edildiğimde bu güzel şehri ve tarihini anlatmaya çalıştım. Çalışmalarımızda; Kastamonu halkımızın, kamu kurumlarımızın ve özellikle de Milli Eğitim Müdürlüğümüz mensuplarının önemli desteklerini gördük. Gerek şahsım gerek kurumlarımın adına hepsine teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Ayrıca kurumlarımızda çalışıp bizlere mesai arkadaşlığı yapanların her birine ayrı ayrı teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatlarında sağlık, sıhhat ve mutluluk diliyorum”.

Final Eğitim Lisesi (2)

“YOĞUN ÇALIŞMA HAYATIMDAN AYRILMAYI SAĞLIĞIM AÇISINDAN UYGUN BULDUM”

Doğan, zor bir karar vererek yaş ve sağlık gerekçeleriyle kurumlarını devretme kararı aldığını dile getirerek şunları aktardı: “ Bugünden itibaren eğitim ve öğretim kurumlarımızı ehil arkadaşlarımıza devrederek, yaşım gereği yoğun çalışma hayatımdan ayrılmayı sağlığım açısından uygun buldum. Buradaki çalışma hayatıma son verirken, bizlerden desteğini esirgemeyen siz değerli basın mensuplarına, ildeki yöneticilerimize, kamu çalışanlarına, başta okullardaki idareci ve öğretmen arkadaşlarımıza, kıymetli velilerimize, geleceğimizin teminatı sevgili öğrencilerimize, değerli dostlarımıza, hülasa bu kadim Türk şehrinde yaşayan herkese sağlık, mutluluk ve huzur diliyor Allaha emanet ediyorum” dedi.

60 yaşında üniversiteyi birincilikle bitirdi 60 yaşında üniversiteyi birincilikle bitirdi

(Banu Türkmenoğlu\Ozan Furkan Atlamaz)

0Ad0Bd7F 5D61 48Ae B2Cb 8Ae6Ac8F6857

Editör: Banu Türkmenoğlu