Kastamonu'da taksiciyi katleden katil tutuklandı! Kastamonu'da taksiciyi katleden katil tutuklandı!

Marmara Denizi'nde bugün batan kargo gemisinde kayıpların kimliği belli oldu. Gemi kaptanı Hasan Mehmet Uyanık'ın Kastamonu İnebolulu olduğu öğrenildi.

Batuhan A adlı 69 metrelik kargo gemisi, Marmara Adasından Gemlik'e mermer tozu taşırken battı. Geminin 6 mürettabını arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Ancak gün boyu yapılan aramalardan bir sonuç elde edilemedi.

MÜRETTEBATIN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Batuhan A isimli gemiyi ve 6 mürettabatını arama çalışmaları sürerken, kayıp mürettebatın isimleri de belli oldu. Gemi kaptanı Hasan Mehmet Uyanık'ın İnebolu Deliktaş köyünden olduğu öğrenildi.

Mermer tozu yükünü Gemlik Limanı'na götürmek üzere, dün saat 20.30'da Marmara Adası Badalan Limanı'ndan kalkış yaptığı öğrenilen gemide, kaptan Hasan Mehmet Uyanık (69), başmühendis-makinist Murat Çalışkan (33), usta gemici ve aynı zamanda geminin sahibi olan Murat Altıntaş (51), gemici olarak kayıtlarda yer alan aşçı Zeynep Kılınç (33), makine stajyeri Ahmet Atav (22) ve yağcı olarak görev yapan Doğuşcan Yaylak'ın (24) olduğu öğrenildi. (Kadir Yıldırım)

Editör: Mehmet Salman