Kastamonu İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Gümüş başkanlığında Şube Müdürleri Halil İbrahim Kara ve Mehmet Sait Aydın, Kastamonu Ölçme Değerlendirme Merkezi Müdürü Dr. Cihan Gülgün'ün ve ortaokul müdürlerimizin katılımıyla geçmiş yıllara ait LGS Değerlendirme ve Analiz toplantısı Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

İhsangazi ilçesinde akıl oyunları turnuvasında birinci olan öğrenciler ödüllendirildi İhsangazi ilçesinde akıl oyunları turnuvasında birinci olan öğrenciler ödüllendirildi

Lgsdeğerlendirmetoplantısı (1)

Toplantıda öncelikle ortaokulların son üç yıl LGS değerlendirmesi,  başarı durumları, ders bazında net analizleri ile puan ve net durumlarının analiz ve değerlendirilmesi yapıldı. 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı LGS başarının arttırılması için ne gibi faaliyetler yapılması gerektiği, öncelikli alınabilecek önlemler ve çalışmalar hakkında konuşularak LGS hazırlık sürecine ait yol haritası üzerinde duruldu.

Toplantıda konuşan İl Müdürü Gümüş "Öğrencilerimizin geleceği için önemli bir adım olan LGS ile ilgili bilgi paylaşımı için bir araya geldik. Sınav dönemi, öğrencilerimiz için stresli aynı zamanda yoğun bir süreç olabilir. Bu dönemde öğretmenlerimiz ve ailelerimizin desteği öğrencilerimizin sınav stresini yenmede ve başarısında önemli bir etken olacaktır. Hep birlikte hareket ederek Kastamonu'muzu daha ileriye taşıyabiliriz." ifadelerini kullandı.  

(Kastamonu İstiklal Gazetesi)

Editör: Ercan Çatal