GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş, Gazi Stadı’nda gerçekleştirilen antrenman sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kastamonu Esan Akü, Sinop’tan galibiyetle döndü Kastamonu Esan Akü, Sinop’tan galibiyetle döndü

Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan tecrübeli teknik adam, Sarıyer karşısında takımlarını desteklemeye gelen taraftarlara teşekkür etti.

Çok fazla mütevazi davrandıklarını ifade eden Eriş, “Sezon başında böyle bir senaryoyu herkes isterdi” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. Yıl dönümünde şampiyon olmak istediklerini vurgulayan Levent Eriş, “Bu şenliği birlikte yaşamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Levent Eriş (5)Tecrübeli teknik adam Levent Eriş konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Sarıyer karşısında Kastamonulu olup İstanbul’da yaşayan belki buradan da deplasmana gelen taraftarımızın bize destek vermesi bizi çok mutlu etti. Uzun bir süre sonra böylesine coşkulu bir taraftar topluluğunun karşısında oynamak bizim için son derece mutluluk vericiydi.”

 “BEN YÜRÜDÜĞÜMÜZ HEDEFTE NEREDE OLDUĞUMUZA BAKARIM”

“Deplasmanda oynadığımız maçlarda rakiplerimizin 1-2 gün önce ya hocaları değişiyor yada bizim maçımızı çıkış maçı olarak görüyorlar. Ayrıca Sarıyer maçını oynadığımız sahanın zemini pas oyununu iyi oynayan takımların oynayamayacağı bir zemindi. Buna rağmen iyi bir mücadele ortaya koyduk. Eksik kaldık, bazı arkadaşlarımızın performansları iyi değildi. Ben bunlara değil sadede bakarım. Ben yürüdüğümüz hedefte nerede olduğumuza bakarım. Biz yürüdüğümüz hedefte doğru bir planlama, doğru bir puan baremi ile iyi bir şekilde gittiğimizi düşünüyorum.”

“SEZON BAŞINDA BÖYLE BİR SENARYOYU HERKES İSTERDİ”

“Oyuncularımı canı gönülden tebrik ediyorum. 14 günde 5 maç oynadılar. Kaldı ki biz diğer takımlar gibi rotasyona çok uygun bir takım değiliz. Bunları üst üste koyduğumuzda yorgunluk gerçekten en üst seviyedeydi. Bunlar bahane değil. Biz bahanelere sığınmayız. Ama çok fazla mütevazi davrandığımızı düşünüyorum. Sezon başında böyle bir senaryoyu herkes isterdi. Şimdi Sarıyer takımı kendi sahasında berabere kaldıkları için oyuncularına prim veriyor. Doğal olarak biz Kastamonuspor’u nereden nereye getirmişiz. Herkes bardağın dolu tarafından bakmalı. Biz berabere kaldık diye üzülmemeli. Puan ortalamamızda son derece iyi gittiğimizi ve Türkiye’de namağlup olan takımlardan biri olduğumuz hatırlamalı. Testi bir gün kırılmayacak mı? Elbette kırılacak. Kırıldı diye bizde yolumuzdan vaz geçecek durumda değiliz. Attıkları zaman mangalda kül bırakmayanlardan da değiliz. Bizim gittiğimiz yol doğru yol. Bizden çok daha fazla para harcayan takımlar bile henüz bizim yakaladığımız çizgiyi yakalayamadı.”

“TARAFTARIMIZIN CUMARTESİ GÜNÜ YİNE STADI DOLDURMASINI İSTİYORUM”

“Düzcespor mücadelesi yine içerde oynayacağımız bir maç. Bugüne kadar başımızı önümüze eğen bir takım olmadı. İnşallah yine öyle olacak. Taraftarımızın Cumartesi günü yine stadı doldurmasını istiyorum. Camiamızın ayağa kalktığı dönemde herkesi ayağa kalkmaya ve takıma destek vermeye çağırıyorum. Düzcespor’un durumu ile ilgilenmiyoruz. Bizimde eksiklerimiz var. Yine bir Çarşamba-Pazar devam edecek bir serimiz var. Biz iyi yoldayız. Oyuncularımı tebrik ediyorum.”

“CUMHURİYETİMİZE SAHİP ÇIKALIM”

“Cumhuriyetimizin 100. yılında şampiyon olmak istiyoruz. Bu şenliği birlikte yaşamak istiyoruz. Yüzüncü yılında ülkemizin en rahat, en refah seviyede yaşadığı savaşların ve çatışmaların bittiği bir dönem yaşarız. Ben biraz sevgi adamıyım. Lütfen yüzüncü yılımızda hepimiz el ele, gönül gönüle sarılalım. Cumhuriyetimize ve ülkemize sahip çıkalım. Bu ülke dedelerimizin ve atalarımızı kanlarıyla kuruldu. O yüzden kimse kimseyi ayrıştırmasın, herkes bir birine sarılsın.”

Levent Eriş (2)-4Levent Eriş (1)-5