GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş, tesislerde basın toplantısı düzenledi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan tecrübeli teknik adam, transferi kapattıklarını söyledi.

Onursal Başkan Cengiz Aygün’ün önderliğinde kurulan kadronun hedeflere ulaşmak için yeterli olduğunun altını çizen Eriş, “Bu yolun sonunun bizim için çok iyi biteceğini düşünüyorum. Şampiyonlukla veya play-off’la biteceğini düşünüyorum. Zaten play-off’lar bizim olmazsa olmazımız” dedi.

İç saha maçlarında taraftarların her birine ihtiyaç duyduklarını ve onların desteği ile Gazi Stadı’nda ki bütün maçları kazanmayı hedeflediklerini ifade eden Levent Eriş, “ampiyon olmak istiyorsak iç sahada oynayacağımız bütün maçları kazanmamız gerekiyor. Çünkü biz 2 puan ortalamasıyla şampiyon olmayı planlıyoruz. Bunun yakalanması için Gazi Stadı’nda ki bütün maçları kazanmamız, bunun içinde taraftar desteğine ihtiyacımız var” diye konuştu.

“UZUN YILLAR SONRA İLK DEFA BÖYLE GÜZEL BİR TAKIM KURULDU”

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Levent Eriş’in basın toplantısında yapmış olduğu açıklamalar şöyle:

“GMG Kastamonuspor adına sezona iyi başlamak çok önemliydi. Çok iyi hazırlık dönemi geçirdiğimizi ifade etmiştim daha önce de. Bu hazırlık döneminde eksiklerimiz var mıydı? Vardı. Son iki gün kala da iki tane daha oyuncumuzu dahil ettik. Bu gerçekten bakıldığında zor bir durumdur. Bu çocuklarımız iki gün kala geldik iki gün sonra da maça çıktılar. Çok zor bir şeydi. Daha doğrusu birçoğunun ismini bile bilmiyorlardı neredeyse. Bizim için ilk maçı kazanmak çok değerli ve önemliydi. Sayın Başkan Cengiz Aygün'ün önderliğinde ideal bir hedef doğrultusunda bu takım kuruldu. Bu kadro kurulurken gerçekten çok büyük emekler verildi.

Çok büyük çabalar sarf edildi. Bence uzun yıllar sonra ilk defa böyle güzel bir takım kuruldu. Ama hedefi yakalayabileceğine inandığımız bir başlangıç şarttı. Çok sıcak bir havada oynandı müsabaka. Her iki devresinde de oyun hakimi bizdik. Ama maalesef bariz bir hatayla biz gol yedik. Ama golü yedikten sonra bu liglerde geri dönmenin çok zor olduğunu söylemiştim. Ama bu takımla ilgili şöyle bir durum söz konusu. Bu takımın geri dönüşümde bir sıkıntı olmayacağını çünkü oynaya kadar oynamayanın da yanında çok değerli oyuncular olduğunu ve oyuncularımın birçoğunun henüz hazır olmamasına rağmen oyuna girdiğinde 20-25 dakikada olsa çok ciddi katkılar verebileceğini biliyordum.”

“OYUNCULARIMA ÇOK GÜVENİYORUM”

“Sezona iyi başlamak tabii ki önemli ama sonunun da iyi olmasını çok arzu ediyoruz. Bu yüzden de oyuncularıma çok güveniyorum. Hepsinin çok değerli oyuncular olduğunu düşünüyorum. Bize bu imkanı sağlayan Sayın Cengiz Aygün'e çok teşekkür ediyorum. Transfer konusundaki bu oyunlarla ilgili büyük çabalar sarf eden bu konuşmaları gerçekleştiren Sayın Enes Aygün'e çok teşekkür ediyorum. Yönetim kurulumuza çok teşekkür ediyorum. Herkese emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu tesisleri bu hale getiren bütün yönetim kurulumuzdaki ilgili bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çabalarıyla tabi ki yine Cengiz Aygün'ün önderliğinde sağ olsun. Bir şeyler değişmek zorundaydı. Kastamonuspor'a ayağa kaldırmak istiyoruz. Futbolu tekrar sevdirmek istiyoruz. Çünkü insanların birçoğunun uzak durduğu bir takım vardı. Ama tekrar bu heyecanı, bu coşkuyu yakaladığımız için çok mutluyuz. Ankara'ya hem Kastamonu'dan, hem de İstanbul'dan gelen taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten bizi desteklemeye, oraya da birlikte doksan dakika boyunca hiç çıkmadılar. Bu anlamda onlara da çok teşekkür ediyorum.”

“İÇ SAHA MAÇLARINDAN TARAFTARIMIZIN HER BİREYİNE İHTİYACIMIZ VAR”

“6 yıl aradan sonra galibiyetle başladık. Böyle bir galibiyetin ardından ilk defa da bu hafta Gazi Stadı'nda işte Kastamonu taraftarının karşısına çıkacağız. Ben taraftarımızdan şunu rica ediyorum. Bakın İstanbul'dan Ankara’ya gelen Ankara'ya bir sürü taraftarımız oldu. Buradan otobüslere Ankara'ya giden taraftarımız oldu. Bizim iç saha maçlarından taraftarımızın her bireyine ihtiyacımız var. Şampiyon olmak istiyorsak iç sahada oynayacağımız bütün maçları kazanmamız gerekiyor. Çünkü biz 2 puan ortalamasıyla şampiyon olmayı planlıyoruz. Bunun yakalanması için Gazi Stadı’nda ki bütün maçları kazanmamız, bunun içinde taraftar desteğine ihtiyacımız var.  Bu hafta oynayacağımız Erzincan maçıyla ilgili çalışmalarımıza başladık. Kastamonu'nun coşkuyla beklediği ve takımımızın taraftan buluşacağı müsabaka için çok heyecanlıyız. Bizler de çok arzuluyuz. Ümit ediyorum. İnşallah böyle bir müsabakaya onlar da güzel bir armağanla, güzel bir galibiyet hediye etmek istiyoruz.”

“BİREYSEL YETENEK ÖNEMLİDİR AMA TAKIM OLABİLMEK HER ŞEYDEN ÖNEMLİDİR”

“Biz geride bıraktığımız sezon takım olabilmek adına tohumları atmıştık. Takımda kalan oyuncularımızla bu durumu yakalamak istediğimizi ona göre kararlar verdiğimizi defalarca söyledim. Kazandığımız maçlardan sonra takım içerisindeki birliktelik artar. Ama biz kazansak da kazanmasak da bu olgunun takım içerisinde yerleştiğini görüyoruz. Bu durumda bizi çok mutlu ediyor. Bireysel yetenek önemlidir ama takım olabilmek her şeyden önemlidir.”

“BU YOLUN SONUNUN BİZİM İÇİN ÇOK İYİ BİTECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM”

“Kim ne düşünüyorsa düşünsün çok umurumuzda değil. Bir maç kazandık diyen ‘Şampiyonluktan’ bahsetmiyoruz. ben maçtan önce de bunu ifade etmiştim. Oyuncularıma da ifade ettim. Ben oyuncularıma çok inanıyorum. Ufak ufak hatalarımız, eksiklerimiz oldu. Maçta, müsabakada, özellikle savunma anında çok hatalar yaptık. Bunlar zamanla ortadan kalkacak. Çünkü farklı bir oyun üzerinden oynamaya çalışan bir takımız. Biraz önde daha fazla sayıda sayısal olarak üstünlük sağlayalım diye dönüşürken ufak tefek hatalar yaptılar. Çok da önemli değil. Çok da takılmak istemiyorum. Biz anlattık hataları neler olduğunu. Dün kendilerini görsel olarak da anlattık. Görüntülerini gösterdik. Analizini yaptık ve sonucunda da çocuklarımızda gerçekleri görmüş oldular. Bu yolun sonunun bizim için çok iyi biteceğini düşünüyorum. Şampiyonlukla veya play-off’la biteceğini düşünüyorum. Zaten play-off’lar bizim olmazsa olmazımız. Yani evet bizim zaten bu takımı kurarken ki hayalimiz buydu. Bu takımı kurarken hayalimiz şampiyonluktu. İnşallah gerçekleştireceğiz. Ama şuan çok erken. Galibiyetle ve mağlubiyetler ve beraberlikler olacak kalacak. Bunları yaşayacağız. Bunları uzun vadede yaşayacağız ama en azından elimizde oynayanla oynamayanın çok kaliteli bir grup var elimizde.”

“ŞU AN İTİBARİYLE TRANSFER KONUSUNU KAPATTIK”

“Transfer konusunda şuan bir şey düşünmüyoruz. Şu an itibariyle transfer konusunu kapattık. Eylül’ün 15’ine kadar vaktimiz var. Ama bizim öyle bir takımız yok. Çok ivedi, çok acil bir ihtiyacımız olursa da bunu bizden esirgemeyecek bir başkanımız var. Sağ olsun.”