"İlham Veren Kamu Yönetimi Proje Ödülleri" kapsamında Üniversite, sunduğu yenilikçi ve sürdürülebilir projeyle dikkatleri üzerine çekti. Kastamonu Üniversitesi'nin Kastamonu Teknokent bünyesindeki Girişim Vadisi Kuluçka Merkezi tarafından yürütülen "İhtisas Odaklı Girişimcilik Yoluyla Teknolojik Altyapının ve Ar-Ge Çıktılarının Farklı Toplum Katmanlarında Sürdürülebilir Kalkınmaya Dönüştürülmesi Modeli" projesi, Üniversite kategorisinde üç yıldır başarıyla yürütülen çalışmaların bir ürünü olarak öne çıktı.

Finalde yedi farklı kurumun yarıştığı etkinlikte, projelerin sunumları titizlikle değerlendirildi. Kastamonu Üniversitesi'nin sunduğu proje, jüri üyelerinden büyük övgü aldı ve "İlham Veren Kamu Yönetimi Proje Ödülü"ne layık görüldü.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ömer çük ve Prof. Dr. Kasım Yenigün, ödül töreninde hazır bulundular. Rektör Topal, bu başarının Üniversitenin sürdürülebilir kalkınma ve yenilikçi projelerle topluma katkı sağlama misyonunu bir kez daha kanıtladığını belirtti. Ayrıca, İhtisas odaklı girişimcilik ve teknolojinin toplumun her kesimine etki etme potansiyeli konusundaki inancını vurgulayarak, bu ödülün geleceğe yönelik çalışmalarda daha büyük bir motivasyon sağlayacağını dile getirdi.

Rektör, başarıda emeği geçen tüm akademik ve idari personeli tebrik ederken, KALDER Ankara Şubesi'ne ve jüri üyelerine de teşekkürlerini iletti.

Kastamonu Üniversitesi'nin başarısı uluslararası dergide Kastamonu Üniversitesi'nin başarısı uluslararası dergide

Ödül takdiminin ardından, etkinlik hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Editör: Serkan Kebecioğlu