Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi A.Ş. Üniversite Sanayi İş Birliği Merkezi öncülüğünde oluşturulan, Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği kapsamında çeşitli kamu kurum paydaşlarından oluşan ortak strateji platformu yirmi beşinci ziyaretini endüstri ve tarım ürünleri alanında faaliyet gösteren Türkşeker Kastamonu Şeker Fabrikasına 21 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirdi.

Trafik sigortasında yeni dönem başlıyor Trafik sigortasında yeni dönem başlıyor

Ziyaret kapsamında, Kastamonu Şeker Fabrikası’nın üretim süreçleri, Ar-Ge faaliyetleri ve gelecekteki araştırma, analiz ve proje geliştirme konularında yapılabilecek iş birlikleri görüşüldü. Kamu, sanayi ve üniversite temsilcileri, sektörel ihtiyaçlar, yenilikçi projeler ve ortak Ar-Ge çalışmaları gibi konularda fikir alışverişinde bulundu.

Ziyarette toplantıya ev sahipliği yapan Kastamonu Şeker Fabrikası Müdürü İrfan KANTÜRK, Kastamonu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Dilek Şehnaz Aşıcı, KÜ Rektör Yardımcısı, Kastamonu Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Kasım Yenigün, KÜ Rektör Yardımcısı, Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Ömer Küçük, Kastamonu Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Alperen Kaymakcı, Kastamonu İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Selahattin Emirsüleymanoğlu ve Mühendis M. Burak Kızılcı, Kastamonu Ticaret İl Müdürü Halil Alper, Tarım ve Orman İl Müdür Vekili Özcan Gazioğlu, KUZKA Genel Sekreteri Dr. Serkan Genç, KUZKA Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Özgür Yücel Yakar, Kastamonu Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Cengiz Baloğlu, Prof. Dr. Yasemin ÇELİK Altunoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Fatma Yağmur Hazar Suncak, Dr. Öğr. Üyesi Ferhat Ulu, Dr. Öğr. Üyesi Senem Yetgin, Dr. Öğr. Üyesi Erman Zurnacı, Arş. Gör. Mustafa Öçal ve KÜ TTO’den Öğr. Gör. Berkan Güngör bulundular.

Editör: Banu Türkmenoğlu