Toplantıda; 28 Mayıs seçimlerinin ardından geçen bir yıl boyunca Türkiye'de enerjiden savunmaya, ekonomiden tarıma kadar birçok alanda yapılan çalışmaların değerlendirilmesi bekleniyor. Deprem bölgesindeki iyileştirme çalışmaları da toplantının gündeminde yer alacak.

Özellikle, Kurban Bayramı'nın 16-17-18 ve 19 Haziran tarihlerine denk gelmesi, tatil planlarını etkileyecek önemli bir detay. Bu yılın Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi ara günlerin hafta sonu ile birleştirilerek 9 günlük bir tatil olması beklentiler arasında.

MSB: Hudut Kartalları geçit vermedi MSB: Hudut Kartalları geçit vermedi

Toplantının ekonomi programını ele alacağı ve alım gücünü arttırma ile fahiş fiyatlarla mücadele konularının da ele alınacağı belirtiliyor. Ayrıca, terörle mücadele ve 9'uncu Yargı Paketi gibi önemli başlıklar da masada olacak.

Bölgesel gelişmelerin de toplantının gündemini meşgul edeceği düşünülüyor. İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ve bölgedeki ateşkes çabaları da tartışılacak konular arasında.

14 Haziran'da okulların kapanmasıyla birlikte milyonlarca kişinin tatile çıkması bekleniyor. Bu durum, bayram tatilinin uzatılması konusundaki beklentileri arttırıyor.

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olup olmayacağına dair kesin kararın, Beştepe'deki Kabine Toplantısı'nın ardından netlik kazanması bekleniyor.

Editör: Serkan Kebecioğlu