Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Faltesi (GSTF) Seramik ve Cam Bölümü öğrencilerinin hazırladığı yılsonu sergisi,  Üniversitenin Merkez Kütüphanesi içerisindeki Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu. Sergide, 20 öğrencinin 72 eseri izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Kü Seramik Ve Cam Sergisi (2)

Etkinliğin sergi düzenlemesini, Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Seyhan Yılmaz üstlendi. Serginin açılışı, Kastamonu Valisi Meftun Dallı, Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Kastamonu İl Müftüsü Bekir Derin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Atalan ve çok sayıda akademik ve idari personel ile öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Seyhan Yılmaz, öğrencilerin tüm yıl boyunca yoğun bir şekilde çalışarak ortaya koydukları eserleri sanatseverlerle buluşturmanın heyecanını paylaştı ve etkinliğe destek veren tüm akademisyenlere ve açılışa katılan misafirlere teşekkür etti.

Kü Seramik Ve Cam Sergisi (1)

Kastamonu Valisi Meftun Dallı, etkinliğin önemine vurgu yaparak, Üniversitenin Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin yaratıcılıklarını sergileme fırsatı buldukları bu tür etkinliklerin şehir kültürüne katkı sağladığını belirtti. Sanatın ve sanatçının önemine değinen Vali Dallı, öğrencilerin emeklerine değer verdiğini dile getirdi ve etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Kü Seramik Ve Cam Sergisi (4)

KÜ sanatseverlere farklı dünyaların kapısını açıyor KÜ sanatseverlere farklı dünyaların kapısını açıyor

Açılış konuşmalarının ardından sergi resmen açıldı ve izleyiciler, öğrencilerin çeşitli tekniklerle ve farklı temalarla hazırladıkları 72 eseri inceledi.

Sergi, sanatseverler tarafından büyük ilgi gördü.

Kaynak: Haber Merkezi