Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ve beraberinde Gazi Üniversitesi Eğitim Faltesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Selvi, Genel Sekreter Yardımcısı ve Personel Daire Başkanı Mehmet Ali Özkan ve Doç. Dr. Yusuf Günaydın’ı makamında ağırladı.

Ziyarette, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ömer Küçük ve Prof. Dr. Mehmet Atalan da hazır bulundu.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette iki kurum arasında ortak faaliyetlerin yapılması konuşulurken, Kastamonu Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi arasında yapılacak akademik, bilimsel ve kültürel iş birliği çerçevesinde fikir alışverişinde bulunuldu. Görüşmelerin sonunda iki kurum arasında “Akademik ve Bilimsel İşbirliği Protokolü” imzalandı.

İmzalanan protokolle, her iki üniversitenin bilim üretme kapasitesini arttıracak laboratuvar ortak kullanımı ve bu çerçevede materyal değişimi, belirlenen alanlarda öğretim elemanı, araştırmacı ve öğrenci değişimi, ortak etkinlik planlaması gibi faaliyetler konusunda iş birliğinin arttırılması hedefleniyor.

Gazi Üniversite ile iş birliği yapmaktan ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, iki üniversite arasında imzalanan bu protokolün, bilim dünyasında yeni ufuklar açacağına ve gelecekteki nesiller için daha iyi bir eğitim ve bilim alanı oluşturulmasına katkı sağlayacağına inandığını vurguladı.

Rektör, iş birliği ve nazik ziyaretlerinden dolayı Gazi Üniversitesi Rektörü Yıldız’a ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız ise gerçekleşen işbirliğinden dolayı memnuniyetlerini dile getirirken ilgileri ve misafirperverliklerinden ötürü Rektör Topal’a teşekkür etti.

“Tartışma kültürü  olmayan toplumlarda fiziksel  şiddet ön plana çıkıyor” “Tartışma kültürü olmayan toplumlarda fiziksel şiddet ön plana çıkıyor”

Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ve hatıra fotoğrafının çekilmesi ile son buldu.kü protokol1