Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü ile KRONOSPAN Orman Ürünleri A.Ş.'nin iş birliğinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Kastamonu Üniversitesi'nin katılımıyla 20 bin öğrenciye ulaşması hedeflenen ‘HAYATA RENK VERELİM 2024’ Sosyal Sorumluluk Projesi hayata geçiriliyor.

Proje kapsamında Kastamonu il merkezi ve 19 ilçedeki ana sınıfı, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören öğrencilere Temel Güvenlik Kuralları, Güvenli İnternet Kullanımı, Sosyal Medya Bağımlılığı, Siber Suç ve Siber Zorbalık, Polislik Mesleği Tanıtımı ve Kariyer Günleri konularında bilgilendirme faaliyetleri düzenlenecek.

Dikici ve İşlen ailelerinin mutlu günü Dikici ve İşlen ailelerinin mutlu günü

Ayrıca, proje çerçevesinde resim, şiir, kompozisyon yarışmaları düzenlenecek ve dereceye giren öğrenciler ödüllendirilecek. Masa tenisi, satranç, voleybol, atletizm ve yüzme dallarında sporcular yetiştirilmesi amacıyla gerekli malzemelerle destek sağlanacak. Bunun yanı sıra uçurtma şenliği, sinema ve tiyatro gibi sanatsal etkinlikler de planlanıyor.

Lise öğrencilerine yönelik meslek edindirme kursları ve sergi düzenlemeleri, özel bireyler için kamp programları, piknik ve çeşitli aktivitelerle bir araya gelme fırsatları sunulacak. Doğa ve çevre bilinci ile fotoğrafçılık ve izci kulübü etkinlikleri kapsamında geziler ve kamp programları gerçekleştirilecek.

Proje kapsamında ayrıca, milli şuurun güçlenmesi adına Ankara gezisi ve Çanakkale ziyareti planlanıyor.

Kaynak: Haber Servisi