"Korkmak yetmiyor ölmek mi lazım"? başlıklı haberimizde duyurduğumuz ve sel dolayısıyla çöken kavşakta bir yıldır herhangi bir çalışma başlatılmamıştı.
 

Vatandaşların şikayetleri üzerine o yolda Devlet Su İşleri tarafından çalışma başlatıldı.

Buradan düşsek öleceğiz” diyerek durumdan şikayetçi olan vatandaşlar için tehlikenin boyutu her geçen gün artıyordu. 

Vatandaşların can güvenliği için herhangi bir önlem alınmayan ve tehlike saçan yaya yoluna korkuluk niyetine palet konulmuştu. 

İçinden çıkılmaz bir hal alan ve eziyet haline dönüşen o yolun çözüme kavuşturulması için vatandaşlar Kastamonu Belediyesi'ne çok sayıda şikayette bulunmuştu. 

Kastamonu Belediyesi'ne yapılan şikayetler üzerine, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu'da bir açıklama yapmıştı. 

Vidinlioglu'da konuya ilişkin yaptığı açıklamasında vatandaşların yol güzergahında olan bölgenin Belediye'nin hizmet alanında olmadığını söyleyerek topu DSİ'ye atmıştı. 

Daha önce de Yeni Kebeci’nin yanındaki dere yatağında meydana gelen çökmeyle ilgili açıklama yapan Vidinlioğlu, "Konunun Belediye'yle uzaktan yakından ilgisi yok" diyerek şu ifadelere yer vermişti:

"Belediye'ye serzenişler geliyor"

"Birkaç gündür sosyal medyada yolun kullanılamamasından kaynaklı belediyenin bu konuda yapması gereken şeyler, belediye nerde? gibi serzenişler duyduğum için açıklama gereği duydum. Burası Kastamonu Belediyesi’nin müdahale alanında bir yer değil. Burası dere yatağı olduğu için ve çökme olduğu için DSİ tarafından yapılması gereken bir yer. Bu konuda belediyeye serzenişler geliyor ama burası tamamen DSİ’nin ihale ettiği ve yapımına devam ettiği bir yer. Konunun belediyeyle uzaktan yakından ilgisi yok. Biz bizimle ilgili konularda hemen müdahalede bulunuyoruz. Bize düşen bir şey olursa biz yine yapmaya hazırız. Ben DSİ Bölge Müdürümüzle konuştum. Burasıyla ilgili yine şikayetler başlıyor diye söyledim. O da işin üzerine gittiklerini, bir an önce tamamlamak arzusunda olduklarını dile getirdiler. Konu belediyeyle değil direkt DSİ ile ilgili bir konu.”

AYŞENUR ACAR 

Kastamall Avm’de  İŞKUR standı Kastamall Avm’de  İŞKUR standı

20231017_164729-1