Kuzeykent Mahallesi önceki dönem muhtarı, emekli Ayhan Kılıç parti binasında düzenlediği basın toplantısıyla belediye başkanı aday adayı olduğunu duyurdu.

Programa İYİ Parti İl Başkanı Faruk Ataşalar, İl Başkan Yardımcıları Özgür Yazkan, Özgür Ergülenoğlu, Okan Kasap, Nafiz Haydaroğlu, Cihat Çelik, Neşet Aldıran, İYİ Parti Merkez İlçe Başkan Yardımcıları Suna Çay ve Ali Aydemir katıldı.

ayhan kılıç (1)

İYİ Parti’den Belediye Başkan aday adayı olduğunu duyuran Ayhan Kılıç, açıklamasında şunları söyledi: “Partimizin Çok Kıymetli Teşkilatı ve katılımcılarımız öncelikle basın açıklamamıza teşriflerinizden dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum. Kısaca özgeçmişimi sunmak istiyorum; 1964 yılı Daday doğumluyum. 1987 yılından 2010 yılına kadar Kastamonu ilimizin birçok ilçesinde Tarım Kredi Kooperatifi’nin değişik kademelerinde görev yaptım. Tarım Kredi Kooperatif Müdürlüğü’nden 2010 yılında ise emekli oldum. 2014 yılında mahalle sakinlerimizin teveccühü ile Kuzeykent Mahallesi Muhtarlığı’na seçildim. 2022 yılı Mart ayından buyana İYİ Parti Kastamonu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteyim. Gerek parti teşkilatımızla gerek mahalle sakinlerimiz ve dostlarımızla yaptığımız istişareler neticesinde ise Şehitler Diyarı Evliyalar Şehri olan Kastamonu ilimize hak ettiği hizmetleri kazandırabilmek gerekse gurbetteki ve sıladaki hemşerilerimiz arasında köprü vazifesi oluşturmak adına 2024 yılı Mart ayında gerçekleşecek olan Yerel seçimlerde mensubu olduğum İYİ Parti’den Kastamonu Belediye Başkanlığı’na aday adaylığımı açıklıyorum.”

Kılıç, konuşmasının son bölümünde ise şunları söyledi: “Toplantımıza katılan tüm parti teşkilatıma, parti mensuplarımıza ve kıymetli basın mensuplarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sözlerimi ilimizin manevi lideri Şeyh Şaban-ı Veli’nin şu sözleri ile sonlandırmak istiyorum. Gelişiniz Güle Güle, Gidişiniz Güle Güle, Her İşiniz Güle Güle Olsun” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Faruk Ataşalar ise yaptığı konuşmada: “Yerel seçimler öncesi adaylar başvurularını yapmaya başladı. Ayhan Bey de bizim çok sevdiğimiz bir arkadaşımız, çok sevdiğimiz dostumuz. Hatta ikimiz de 1981 Daday Lisesi mezunuyuz.  Aynı sınıftan mezun olduk. Kendisinin adaylık başvurusundan büyük mutluluk duyduk. Bu işi yapacağından da eminiz. Çünkü tecrübeleri var. Tarım Kredi Kooperatifi Müdürlüğü yaptı. Kuzeykent Mahallesi Muhtarlığı yaptı. Kastamonu için, kendisi için, şahsı için, partimiz için hayırlı uğurlu olsun. Kendisini tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Çıktığı yolda inşallah başarılı olur. Saygılar sunuyorum” diye konuştu.

(Cengiz Muhziroğlu)