KGC’nin siyaset üstü bir kurum olduğunu dile getiren Yılmaz, “Siyasetin emrinde, siyasetin yanında veya siyasetin karşısında da değiliz” dedi.

“DURUŞ ÖNEMLİ”

Kastamonu'da 23 Nisan Belediye'nin programlarıyla coşkuyla kutlanacak Kastamonu'da 23 Nisan Belediye'nin programlarıyla coşkuyla kutlanacak

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Yılmaz yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Değerli Dostlar; bir gerçeği kamuoyu huzurunda yeniden hatırlatmak isterim. Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) olarak siyaset üstü bir kurum olduğumuzu her defasında dile getirdik. Görev yaptığım süreçlerde de bu konuya fazlasıyla dikkat ettik. Siyasetin emrinde, siyasetin yanında veya siyasetin karşısında da değiliz. Biz muhalefet veya iktidar yanlısı bir topluluk da olmadık. Saygınlığımız işte tam da buradan geliyor. Özellikle son süreçte bu söylemlerimin arkasında durabilen tüm meslektaşlarıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Kimse bizlerden siyasetin içinde olmamızı, siyasetin değirmenine su taşımamızı, alkışlamamızı, çak yapmamızı veya seçim ofislerinde gezmemizi beklemesin. Biz gazeteciyiz ve gazeteci kalmak istiyoruz. Her defasında söyledim, yineliyorum. Önüne gelen herkes gazeteci olmamalıdır. Bu davranış içinde olanlarda kesinlikle gazeteci değildir. Siyasilerin ise gerçek anlamda gazetecilik yapan medya kuruluşlarına yönelik açıklamalarını üzüntüyle takip ediyoruz. Üzerine taraflı yorum katmadan, gerçeği tüm boyutlarıyla halkımıza ulaştıran medya kuruluşlarının arkasında olduk ve olmayı da sürdürüyoruz. Bu süreçte işini layıkıyla yapan, gece-gündüz sahada olan tüm meslektaşlarımı saygıyla selamlıyorum. 31 Mart seçim sonuçlarının başta güzel memleketimiz Kastamonu’muz olmak üzere, ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Editör: Banu Türkmenoğlu