Kedi Eros ile ilgili verilen ilk mahkeme kararı büyük tepkilere neden oldu. Küçükçekmece 16. Asliye Mahkemesi sanığa 1 yıl 3 ay hapis cezası vermiş, ardından geri bırakmıştı.

Küçükçekmece 16. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanık İbrahim Keloğlan ve taraf avukatları katıldı. Ayrıca hayvan hakları savunucusu onlarca avukatta salonda hazır bulundu.

Kastamonu’nun büyüklerinden küçüklerine tavsiyeler Kastamonu’nun büyüklerinden küçüklerine tavsiyeler

Mahkeme İstanbul Barosu Hayvan Hakları Merkezinin davaya katılma talebini reddetti. Ayrıca siyasi partilerin ve birçok STK avukatları da davaya katılma talebinde bulundu. 

Kalabalığın yoğun olması nedeniyle duruşmanın konferans salonunda yapılmasına karar verilirken İbrahim Keloğlan hakkında Cumhuriyet savcısı esasa ilişkin mütalaasında sanığın cezalandırılmasını ve hükümle birlikte tutuklanmasını talep etti.

Kedi Eros'u katleden İbrahim Keloğlan hakkında mahkeme kararını verdi. Hakim, katil Keloğlan hakkında 2 yıl 6 ay hapis cezası ve yurtdışına çıkış yasağı verdi.

Mahkeme İbrahim Keloğlan hakkında iyi hal indirimi uyguladı.

“BEN SUÇ MAKİNESİ DEĞİLİM"

Söz hakkı verilen Keloğlan, “Daha önceki ifademi tekrar ediyorum. Ben bir suç makinesi değilim. Yaşadığım bir anlık psikolojik çöküntüden dolayı öfke ve cinnet haliyle hayatım boyunca unutamayacağım bir hata yaptım. Ancak olaydan sonra hakkımda karar verilmesinin ardından her fırsatta dağlık ve köylük alanlarda mama alıp hayvanları besledim. Bu bana terapi gibi geldi" dedi.

Kaynak: Kamusonhaber - Simgenur Gök