2024 yılı İl Sağlık Müdürlüğü İl Planlamaları ve Bakanlık Bölge Sağlık Planlaması hedefleri doğrultusunda, Hastanelerin Yoğun Bakım yatak kapasitesini arttırmak ve İl dışı sevklerini engellemek amacıyla;

Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesinde 2. Basamak 9 yataklı, Tosya Devlet Hastanesinde 2. Basamak 6 yataklı olmak üzere artan hizmet taleplerinin karşılanması ve Kastamonu’nun ve hastaların ihtiyacına binaen toplam 15 adet 2. Basamak Yoğun Bakım Ünitesi 10 Ocak tarihi itibariyle hizmete açıldı.

Kastamonu Üniversitesi'nden bir başarılı operasyon daha! Kastamonu Üniversitesi'nden bir başarılı operasyon daha!

Hizmete sunulan 15 adet 2. Basamak Yoğun Bakım Ünitesi ile Kastamonu’da gerçekleşecek olan il dışı yoğun bakım sevklerininde önüne geçilecek ve sunulan bu hizmet ile Kastamonu  yoğun bakım yatak sayısına önemli bir katkı sağlanarak, bu alandaki eksikliklerin giderilmesi sürecinde ciddi bir yol alınmış olacak.

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Çağdaş DERDİYOK konuyla ilgili şunları kaydetti;

“İlimiz önemli bir sorununu daha azaltmak için başlattığımız yeni yoğun bakım ünitesi açılması çalışmasında; Kastamonu Eğitim Araştırma hastanemiz ve Tosya devlet hastanemizde çok kısa bir sürede gerçekleştirdikleri bu hizmete katkılarından dolayı Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Zafer ERGÜL ve Tosya İlçe Sağlık Müdürü ve aynı zamanda Tosya Devlet hastanesi Başhekim vekili Dr. Murat KARAKAŞ nezdinde, Hastane yönetimlerine ve Görev yapan doktorlarımıza ve tüm personelimize verdikleri destek, emek ve katkıdan dolayı teşekkür ederim,

Sağlık hizmetlerinde var olan ihtiyaçları gidermeye ve imkanlarımızı daha verimli kullanmaya devam edeceğiz. Süreçte yeni yapacağımız çalışmalarla da vatandaşların hastalıklarına şifa olacağımız düşüncesine inancımız tamdır.”

Editör: Ercan Çatal