Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi (KEAH), Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan denetimleri başarıyla geçerek "Anne Dostu Hastane" unvanını almaya hak kazandı.
Yaklaşık 4 yıldır süren mücadele sonucunda hastane, anne sağlığı hizmetlerinde kalite ve güvenliği artırmak amacıyla verilen prestijli unvanı elde etti.

Sağlık Bakanlığı tarafından tüm Türkiye genelinde anne sağlığı hizmetlerini iyileştirmeyi hedefleyen "Anne Dostu Hastane" unvanı denetimleri devam ediyor. Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bu amaçla binden fazla personele eğitim verildi. Eğitimlerin sonucunda Sağlık Bakanlığı'na başvuru yapıldı ve hastanenin birçok birimi denetimlere tabi tutuldu. Başarıyla geçilen denetimler sonucunda "Anne Dostu Hastane" unvanı hastaneye verilmeye hak kazandı.

Engellilerin en büyük sorunları "Erişebilirlik ve sağlık uygulamaları" Engellilerin en büyük sorunları "Erişebilirlik ve sağlık uygulamaları"

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Hasan Kepiçoğlu, bu başarının anne ve bebek ölümlerini azaltmak adına atılan önemli bir adım olduğunu belirtti. Hastane personeline teşekkürlerini ileterek, "Bebek Dostu" unvanının ardından "Anne Dostu Hastane" unvanını almalarının hastanedeki kaliteyi ve hizmeti bir üst seviyeye taşıdığını vurguladı.

KEAH (6)Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Saide Pakize Çetin ise,  unvanı almak için tüm hastane personelinin özveriyle çalıştığını ve bu başarıyı hak ettiklerini söyledi. Değerlendirme sonuçlarını dikkate alarak hizmetlerini daha da iyileştireceklerini belirtti.

KEAH (7)KEAH (5)KEAH (4)KEAH (2)KEAH (3)

Kaynak: İHA