Denizli Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Atletizm Federasyonu’nun iş birliğinde düzenlenen “Türkiye Masterler Atletizm Şampiyonası” 6-7 Temmuz 2024 tarihlerinde Denizli’de gerçekleştirildi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Albayrak Atletizm Sahası’nda düzenlenen şampiyonaya Kastamonu’nun İnebolu ilçesinden milli atlet Haluk Kaya ile eşi Elif Yoleri Kaya ve baldızı Fatma Yoleri Bayar katıldı.

Kastamonu'yu Temsilen Katıldılar, Aile Boyu Şampiyon Oldular (2)

Yaklaşık 40 derece sıcaklık ve yakıcı güneş altında 5.000 metrelik etapta ter döken milli atlet Haluk Kaya en yakın rakibine 8 dakika fark atarak 60 yaş grubunda Türkiye şampiyonu oldu. Haluk Kaya 5.000 metrelik etabı 32 dakika 51 saniyede yürüdü. Yarışta ikinci olan İzmirli sporcu ise aynı etabı 40 dakika 13 saniyede tamamlayabildi.

Kastamonu Özel İdare KHS'den Somaspor’a transfer… Kastamonu Özel İdare KHS'den Somaspor’a transfer…

Diğer temsilcimiz Fatma Yoleri Bayar ise 5.000 metre bayanlar kategorisi 55 yaş grubunda 43 dakika 48 saniye ile Türkiye şampiyonu olurken, kız kardeşi Elif Yoleri Kaya da aynı yaş grubunda Türkiye 2’ncisi olarak yarışı bitirdi.

Kastamonu'yu Temsilen Katıldılar, Aile Boyu Şampiyon Oldular (3)

Milli atlet Haluk Kaya, yaptığı açıklamada, “İnebolu 9 Haziran Spor Kulübü olarak 2 tane Türkiye birinciliği, 1 tane Türkiye ikinciliği derecesi aldık. Şimdi hedefimiz İsveç’te yapılacak olan Masterler Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi gururlandırmak. Katıldığımız bu yarışta bize sponsor olarak destek olan Aras Salvage Denizcilik firmasına teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

Kaynak: Yeni İnebolu Gazetesi