Kastamonu ile ilgili istek ve düşüncelerini yüksek sesle dile getirmeye devam edeceğini söyleyen Aydın, “Ben bütün adaylarımıza saygılıyım biz Kastamonu’nun ferasetine, vicdanına, adaletine teslim olacağız. Kendilerinin sona geldiğini düşünenler beceriksizliklerini farklı farlı algı yönetimleriyle, yalanlarla, iftiralarla yönetmeye çalışacaklar. Ben buna hazırlıklıydım. Bu iki arkadaşın çamur yapacaklarını biliyordum. Tahsin Babaş’la Hasan Baltacı’nın her şeyi aynı. Biz Milliyetçi Hareket Partisi’nin mensupları olarak bizim kararlılığımız var. Biz Kastamonu’yu o haramzadelere teslim etmeyeceğiz” dedi.

AK Parti İl Başkanı Yağcıoğlu: “İşten çıkmaya zorlamakla siyasi hareket tahkim edilmez” AK Parti İl Başkanı Yağcıoğlu: “İşten çıkmaya zorlamakla siyasi hareket tahkim edilmez”

Yüksel Aydın (3)-2
İki adayın sokak sokak paket ve çek dağıttığını dile getiren Aydın, “Sokak sokak cadde cadde geziyorlar. Bu Hasan tayfası da, Ankara, İstanbul, Adana büyükşehir paketler, çekler. Öbürü zaten azgın bu işlerde. Sokaklarda paralar çekler uçuşuyor. Bu mübarek ayı kirletiyorsunuz ya Cenab-ı Allah size ödetsin. Bizde olsa da dağıtmayız. İhtiyaç sahiplerine veririz. Onu da gizli veririz” diye konuştu. 
İlerleyen günlerde CHP Belediye Başkan Adayı Hasan Baltacı, CHP Pm Üyesi Hikmet Erbilgin ve CHP İl Başkanı Dilek İlke Karabacak ile ilgili suç duyurusunda bulunacağını ve tazminat davası açacağını dile getiren Aydın, seçim süreci boyunca AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş ile ilgili söyledi 90’a 290’a da açıklık getirdi. 
Babaş’ın belediye başkanlığı yaptığı dönemde projenin yüzde 20’sini nakit veya çek olarak kendisine ödenmesi karşılığında bir firmanın 90 dairelik bir projesini 280 daireye yükseltme konusunda anlaşma yaptığı iddia etti.
Firma sahibinin Tahsin Babaş’a nakit ve Metehan Babaş’a Kastamonuspor adına yazdığı çekler ile yaklaşık 2 milyon 500 bin TL ödeme yaptığını dile getiren Aydın, bu iddiasına kanıt olarak ise Tahsin Babaş’ın el yazısı ile yaptığı hesaplamaları ve çek fotokopilerini gösterdi.
“SAVCILARIMIZ DOSYAYI İNCELESİN”
“Tahsin Babaş, 2017 tarihinde bir müteahhite 2 milyon 500 bin TL’yi verirsen 90 daireyi, 290 daire yaparım demiş. Bunu neden rahat konuşuyorum biliyor musunuz? Çünkü bu iddia mahkemede. Sende ifade vermişsin. Oğlunda vermiş. Nasıl konuşuyorsunuz burada iftira diye. Çeklerde Kastamonuspor yazıyor. Ama siz belediye çalışanını bir gün önce gönderip tahsil ettirmişsiniz. O çalışanın ifade burada ‘Bir gün önce giderdim. Elden tahsil ederdim. Sonra büyük olanlarını Tahsin Babaş’ı 50-100’ü Metehan Babaş’a verirdim’ diyor. Bu konuda savcılık soruşturması devam ediyor. 5 yıl önce verdiğimiz dosya. Savcılarımıza sesleniyorum. 5 yıldır neden bunu bekletiyorsunuz? Sonuçlansa en azından bu adam aday olamaz. Ben verdim. Niye elden tahsil ettiniz? Neden Kastamonuspor hesabına havale etmediniz? Ne yaptınız bu kadar parayı? Buna cevap ver? Kirletmeyeceksin bu Kastamonu’yu artık. Kastamonu’nun hakkı zehir zıkkım olsun, burnunuzdan fitil fitil gelsin. Sayın Avukat Metin Çelik. Bana iftira attı diyorsun. Tahsin Babaş’ın vekaletini al. Bu ifade tutanaklarını bir oku. Biz o dönem sizi Cumhuriyet Baş Savcılığı’na ihbar ettik. ‘Savcılarımız dosyayı incelesin’ dedik.”

Editör: Banu Türkmenoğlu