Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü görevine Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Çağdaş Derdiyok getirildi.

Kastamonu İl Sağlık Müdürü Yüksel Kutlu’nun görevi devretmesinin ardından yaklaşık 1.5 aydır İl Sağlık Müdürlüğü görevini vekaleten yönetiliyordu.

“KASTAMONU'DA YENİ SAĞLIK MÜDÜRÜ ÇAĞDAŞ DERDİYOK OLDU”

Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü için yeni isim 2 yıldır Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevinde bulunan Çağdaş Derdi yok oldu.

ÇAĞDAŞ DERDİYOK KİMDİR?

10.09.1989 yılında İstanbul’da doğdu. 2007 yılında Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. 2013 yılında mezun oldu. Tıp Fakültesi eğitimi esnasında Anadolu Üniversitesi’nde ikinci üniversite okuyarak Sağlık kurumları İşletmeciliği ön lisans bölümünden 2013 yılında mevzun oldu.

Mezuniyetinin aynı yılı içerisinde devlet hizmet yükümlülüğü ataması ile Ulus Şehit Piyade Er Hasan Hüseyin Oğuz İlçe Devlet Hastanesine atandı ve 6 ay boyunca acil serviste pratisyen hekim olarak çalıştı. Aynı hastanede 29/01/2014 tarih karar ile hastanenin başhekimlik görevine başladı. Bartın ulus ilçesinde 2015 yılında il sağlık müdürlüğünün görevlendirmesiyle ilçe sağlık müdürlüğü vekilliği görevi de verilerek her iki görevi 2015 yılına kadar yürüttü.

2015 ilkbahar TUS sınavı ile Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladı. Uzmanlık eğitimi sırasında Üniversite Araştırma Görevlileri Tıp Fakültesi Asistan Temsilcisi olarak üniversite hastanesi yönetim kurulunda ve Tıp Fakültesi Dekanlığı yönetim kurulunda görev aldı. Eğitimini 2019 Kasım ayında tamamladı. 2020 yılında Beykent Üniversitesi Sağlık Kurumları Yöneticiliği’nde yüksek lisans öğrenime başladı ve  halen devam etmekte.

Devlet hizmet yükümlülüğü kurası ile acil tıp uzmanı olarak 2020 yılında Mardin devlet hastanesinde görevine başladı. Mayıs 2021 itibariyle Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekim yardımcısı olarak görev almıştır. 29.12.2021 tarihinde Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri başkan yardımcısı olarak atandı. 03/01/2022 tarihinde valilik oluru ile Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekim vekili olarak atanmıştır.  Evli ve 1 erkek çocuk babası ve orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

Kastamonu'da 19 Şubat 2024 bugün Nöbetçi Eczane hangisi? Kastamonu'da 19 Şubat 2024 bugün Nöbetçi Eczane hangisi?

Kaynak: Mehmet SALMAN - Kastamonu İstiklal