Hatay’ın 41 bin nüfuslu Payas Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapımına 2019 yılında başlanan ve 864 bin metrekare alana sahip Şehit Şerife Bacı Camii’nin açılışı gerçekleştirildi.

Önceki devlet bakanlarından Murat Başesgioğlu, Payas Kaymakamı Kürşad Karaca, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Başkanı Coşkun Doğmuş, Hatay Kastamonulular Derneği Başkanı Ergin Eroğlu ve çok sayıda protokolün katılımıyla açılış gerçekleşti.

Kastamonu'nun Şerife Bacısı'na Hatay'da Camii (2)

Başesgioğlu, Protokol üyeleri ile birlikte Hatay’da yoğun nüfusa sahip Kastamonulu hemşerileriyle iftar sofrasında buluştu. Şerife Bacı Camii’nde gerçeklesen iftar programı yoğun katılımla gerçekleşti.

Resmi Gazete'de bugün (21 Nisan 2024 kararları) Resmi Gazete'de bugün (21 Nisan 2024 kararları)

Açılış sonrası cami avlusunda iftar verildi.

Kastamonu'nun Şerife Bacısı'na Hatay'da Camii (3)

Başesgioğlu programda yaptığı konuşmada, “Tarihi, milli ve manevi değerlerimiz açısından çok önemli bir ismin Kahraman Türk ve Kastamonu Kadını Şerife Bacı isminin bu camimize verilmiş olması çok kıymetli olduğu kadar geleceğimize ışık tutması açısından önemlidir. Payas Belediye Başkanı değerli kardeşim Bekir Altan başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” Dedi.

Açılış sonrasında Başesgioğlu; Payas Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Payas Belediye Başkan Adayı Bekir Altan’ın seçim ofisine giderek, sohbette bulundu.

Kaynak: İstamonu Gazetesi