Başkan Baltacı: “Bayramlarımızı hak ettiği şekilde kutlamayı özlemişiz” Başkan Baltacı: “Bayramlarımızı hak ettiği şekilde kutlamayı özlemişiz”

Kastamonu’nun Araç İlçesi’nde bulunan Tuzaklı köyünün muhtarı Zekai Uludağ, köyde yaşanan su sıkıntısına dikkat çekti. Yaklaşık 3 kilometre uzunluğunuda ki su kanalından gelen suyun 3-4 saat sonra köye ulaştığını belirten Uludağ, sızıntılardan dolayı hem su israfına yol açtığını hem de taşkınlardan kaynaklı yolların zarar gördüğünü söyledi.

Tuzaklı Göleti (2)

Köydeki sulama kanalı ve göletin zamanla tahrip olduğunu ve onarım ihtiyacı olduğunu vurgulayan Uludağ, köylülerin bu konuda dilekçeyle başvuruda bulunmalarına rağmen henüz bir çözüm üretilemediğini ifade etti. Su kanalındaki sızıntılar nedeniyle köy yolunun tahrip olduğu belirten Tuzaklı Köyü sakinleri, su kaynaklarının etkin ve verimli bir şekilde kullanılması için kanal ve göletin onarılmasını talep ediyor. Onarımın yapılmasıyla birlikte su israfının önüne geçecek, taşkın riski ortadan kalkacak ve köylülerin su ihtiyacı düzenli bir şekilde karşılanabilecek.

Tuzaklı Göleti (3)

Editör: Banu Türkmenoğlu