Turgay Özçelik, “Birinci proje “Kadına Şiddete Hayır” ile ilgili ve ikinci proje de “Silahlar Sussun, Savaşlar Dursun” projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Kadına Şiddete Hayır ile ilgili Kanal D ekranlarında “Konuştukça” programında ve Flash TV’de çekimlerimiz tamamladık. Kanal D “Konuştukça” programında 03 Pazar Günü sabah saat 08.30’de ve Flash TV’de de “8 Mart Kadınlar Günü” akabinde 10 Mart Pazar Günü saat 11.00’de çekimlerimiz yayınlanacak” dedi.

Kastamonu Sanatçı Turgay (3)

Müdür Hasan Gümüş: "Sizlerle gurur duyuyoruz" Müdür Hasan Gümüş: "Sizlerle gurur duyuyoruz"

Özçelik yaptığı açıklamasının devamında da, “İnşallah 2 tane mükemmel bir proje üzerinde çalıştık, taslaklarını hazırladık. Öncelikle projemizin bir tanesi kadına şiddetle ilgili. Çünkü kadın dediğimiz bütün insanoğlunun anasıdır. Onun için bizler de hiçbir zaman kadına şiddete, hayvana, şiddete, doğayı katledenlere, bunların hepsine karşıyız. Sonuçta hepimizin bu dünyada, iyilikte ve güzellikle kendisine yakışır bir şekilde yaşamaya hakkı var. Herkesin ve doğada yaşayan her canlının yaşama hakkı vardır. Onunla ilgili bir proje yaptık. İnşallah kısa zaman içerisinde de büyük bir şiddet görmüş, değerli bir ablamız da bu konuyu istişare yapıp bu ablamızı klipimizde oynatacağız ve o kardeşimize o ablamıza, o bacımıza da sahip çıktığımızı dile getireceğiz.

Kastamonu Sanatçı Turgay (1)

Lakin burada hazırlamış olduğumuz projede 8 tane ülkemiz Türkiye, İngiltere, Almanya, Fransa, Rusya, ispanya, Arabistan gibi birçok arkadaşlarımız bu ülkelerde yaşayan arkadaşlarımızla birlikte bizlere bu konuda barış konusunda destek verdiler, sağ olsunlar, teşekkür ediyoruz.

İnşallah Kanal D ekranlarında “Konuştukça” programında da hem barış olsun projemizi hem de kadına şiddet ile ilgili kadın zaten insanoğlunun anası. Bununla ilgili yapmış olduğumuz bir projeydi. Bunları dile getirip en güzel şekilde bütün izleyenlerimize aktaracağız” ifadelerini kullandı.

Söz Ayhan Polatkan-Zeki Akdoğan, Müzik Ayhan Polatkan ve Sanatçı Turgay Özçelik seslendirdiği eser;

Kadın dediğin anadır

Anaya şiddet olmaz

Rabbimizden Emanet

 Kadına Şiddet Olmaz

Nereye ey insanlık

 Ne bu kin karamsarlık

 İzlerken biz utandık

 Kadına şiddet olmaz

Kimi sokakta hayvana

 Kimi doğaya ormana

 Yaşadığımız dünyada

 Şiddetin yeri olmaz.

(Cengiz MUHZİROĞLU)

Editör: Banu Türkmenoğlu