Kastamonu'nun o ilçesinde 'Borçlu aldığı belediyeyi kasası dolu devretti' Kastamonu'nun o ilçesinde 'Borçlu aldığı belediyeyi kasası dolu devretti'

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine bağlı İlişi Köyü'nde, Kastamonu'nun ünlü çayından esinlenerek bir projeyi hayata geçirmek için kollar sıvanacak.

Dernek, köylerindeki dereyi Kastamonu'daki Karaçomak deresinde yapılan ağaçlandırma ve ışıklandırmalarla benzer bir hale getirmeyi hedefliyor. Dernek, köylülerin katılımını ve desteklerini talep ederken, projenin maliyetinin 70 bin lira olduğunu açıklıyor.

Cayboyuprojesi (4)

İlişi Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği projeye dair yaptığı paylaşımda detaylara şu şekilde yer verdi:

"Dernek olarak Bahar aylarına yaklaşırken İlişi’mizin Çay Boyunu Güzelleştirmek Beton görüntüsünü biraz olsun yok edebilmek için projemizi sizlere sunup görüşlerinini almak istedik.Projemiz Kastamonu Çayından esinlenerek oluşturulmuştur.Çarşı mevkii 150 metre ve Cumayanı Camii Mevkii Tarihi Köprüyüde kapsıyacak şekilde 150 metre boyunda Led aydınlatma ve Çay Boyunu ağaçlandırma (neyazıkki 30 adet diktiğimiz çam fideleri söküldü)projemizi sizlerin fikirlerine sunuyoruz.10 metre arayla 150 metre çarşı önü ,150 metre Cumayanı mevkine karşılık 60 adet led ışık koymayı hedefliyoruz görsellerdeki gibi bir görüntüyü ortayaya çıkarmak için çalışıyoruz. Projenin tahmini bütçesi 70 bin tl olup Katkı vermek istiyen Köylülerimiz Dernek yönetimi ile iletişime geçebilirler. Ayrıca yapıcı görüş ve önerilerinizide yazabilirsiniz.Kastamonu İl özel idaresi Yürüyüş Yolu için Gerekli malzemeleri temin etmesi halinde projede bir bütünlük sağlanacaktır."

Cayboyuprojesi (2)

Editör: Serkan Kebecioğlu