Kastamonu'nun Bağımsız Belediye Başkan Adayı Meftun Kutlu, tüm mahallelere belediye market projesini paylaştı.

Topaloğlu: "Kastamonu halkı ahlaklı belediyecilik istiyor" Topaloğlu: "Kastamonu halkı ahlaklı belediyecilik istiyor"

Sosyal medya hesabından “Almanya bizi kıskanacak” bağlığıyla açıklamada bulunan Kutlu şu ifadelere yer verdi:
“Fotoğraflar nedir?  Dünyanın çeşitli ülkelerinde Avrupa’da daha çok. Kasaba Köy bakkallarının birçoğunda satıcı yok. Ürünleri koyuyor çiftçiler işine gidiyor. Gelen müşteriler ürünleri alıyor hesaplıyor parasını da kutuya atıp gidiyor. Gören duyan sadece Allah’la vicdanı.

Hani diyorlar ya "Almanya bizi kıskanıyor" Kıskandıkları yok her yerleriyle gülüyorlar hatta. Elin gavuru güven ortamını sonuna kadar sağlamışken, biz kepazeliğin dibine kadar batmışız. İçim kanıyor içim. Eskiden eski kaşar taze kaşar vardı. Şimdi birde sahte kaşar girdi literatüre. Ve pek alada kabul gördü. Devlet sadece oranlarını belirt diyor küçük harflerle. Patates kaşar krema süt oranı, sütsüz beyaz peynir var.. Bangladeş yerli köy pirincini saymıyorum.
 

Birde diğer boyutu ürün fiyatı maliyete göre belirlenmiyor. Satışa göre belirleniyor. Önümüz Ramazan ne kadar sarıklı cübbeli tüccarımız varsa girişti ramazan zammı hesaplarına. Bu arada o pazarda gidiyor elden gıda toptancılarının çoğu yabancı şimdi. Türklerin elinden kaydı gidiyor pazar.
 

Kastamonu için ne yapacaksın diyenler için. Tüm mahallelerde belediye marketleri açacağım nasip olursa. Ucuz ve kaliteli gıdaya ulaşımı sağlayacağım. Ürünlerin büyük bölümünü belediye şirketlerinde üreteceğim. Bugünkü maliyetle 700 Liraya pastırma olabilecek mesela. Ona göre hesaplayın.
 

Bu başkanlık seçimi Kastamonu için bir şans aslında… 5 yıl daha parti çıkmazımı? Yoksa kendi yağımızla kalkınmak mı? Bu senin elinde Kastamonulu hemşerim... Ben size küçük vaatlerde bulunamam. Yanımda ol adamım ol yerin hazır diyemem. Ben Topyekûn kalkınmadan bahsediyorum. Her Kastamonulu eşit olacak şekilde. Projeleri birlikte gerçekleştireceğiz. Ucundan sende tutacaksın kardeşim. Birlikte çalışıp, birlikte yiyeceğiz. Denizdeki balığa pazarlık etmek olmaz.”

Editör: Mehmet Salman