Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı 2023 Necip Fazıl Ödülleri’ töreninde; Kastamonulu hemşehrimiz Rıdvan Tulum, "İnsansın ve Akşam" kitabındaki şiirlerinde modern bireyin çatışma ve çelişkilerini kavrayışta umut vaat eden sezgisi sebebiyle Necip Fazıl İlk Eserler Ödülü'ne layık görüldü.

Üstad Necip Fazıl'ın manevi ve kültürel mirasını yaşatmak amacıyla, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle, Star Gazetesi tarafından düzenlenen Necip Fazıl Ödülleri muhteşem bir törenle sahiplerini buldu.

Türk basınının öncü gazetesi Star, edebiyat dünyasında büyük yankı bulan ve kültür sanat camiasının en prestijli ödülü Necip Fazıl Ödülleri'nin bu yıl 10'uncusu düzenliyor. Fikir sanat dünyamıza özgün eserleriyle katkı sağlayan yapıtların sahipleri, yoğun ilgi gören törende ödülleriyle buluştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle 'Doğdu Batmayan Güneş' temasıyla düzenlenen gecenin onur konuğu Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan oldu.

Necip Fazıl İlk Eserler Ödülü Sahibi Rıdvan Tulum "İnsansın ve Akşam" kitabındaki şiirlerinde modern bireyin çatışma ve çelişkilerini kavrayışta umut vaat eden sezgisi sebebiyle Necip Fazıl İlk Eserler Ödülü'ne layık görüldü.

Son dakika: 4.6 büyüklüğünde deprem Son dakika: 4.6 büyüklüğünde deprem

Tulum: "Şair, sezgisi olan adamdır. Çünkü o, zaman zaman adaletin ve gerçeğin yerini işaret etmekle yükümlüdür. Ebu Ubeyde ve arkadaşlarının cesaretini size hatırlatmak zorundayım." şeklinde konuştu.

yazarın ödülü erdoğandan  (1)

Editör: Banu Türkmenoğlu