Kastamonu Merkez ve Tosya ilçesinde dün akşam saatlerinde çıkan şiddetli fırtına neticesinde vatandaşlar zor durumlar yaşadı.

Düzce’de 9 yaşındaki çocuk feci kazada can verdi! Düzce’de 9 yaşındaki çocuk feci kazada can verdi!

Fırtına Kastamonu Ağaç Devirdi-1

NELER YAŞANDI?

Merkez Olukbaşı mevkiinde Karaçomak deresi yanında bulunan dikili ağaç fırtına nedeniyle devrildi. Ağaç itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile bulunduğu yerden kaldırıldı.

Kastamonu Fırtına (3)

Öbür yandan, Tosya’da fırtına nedeniyle Fen Lisesi’nin çatısı uçtu. Çatının parçaları ise çevredeki apartmanların bahçelerine, ağaçlara ve elektrik hatlarına düştü. Ağaçların dalları kırılırken ilçenin de elektriği kesildi. Yine Tosya’da bir köy cami minaresinin metal olan kısmının fırtına nedeniyle yerinden koparak bir depo çatısına saplandığı öğrenildi.

Kastamonu Fırtına (1)

NEDEN FIRTINA ÖNCESİ UYARI YAPILMADI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü şiddetli fırtına çıkacağına dair bir uyarıda bulunmadı. Fırtına öncesi uyarı yapmayan Meteoroloji yetkilileri hedef noktası haline gelirken vatandaşların akıllarındaki tek soru, “Neden fırtına öncesi uyarı yapılmadı” oldu.

Dün akşam saatlerinde yaşanan fırtına öncesi uyarı yapmayan Meteoroloji yarın için saat verdi.

GÖK GÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞ!

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yarın saat 12.00’den 22.00’ye kadar sürmesi beklenen gök gürültülü sağanak yağışların aralıklı ve yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Beklenen sağanak nedeniyle; ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, kısa süreli fırtına ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olunması hususunda uyarıda bulunuldu. 

Muhabir: Ercan ÇATAL