Belediye tarafından ziyarete ilişkin yapılan açıklamada; "Ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür eder, çalışmalarında kolaylıklar dileriz." ifadelerine yer verildi.

Yılmaz, Başkan Arslan'a görevinde başarılar diledi.

HASAN YILMAZ KİMDİR?
Hasan Yılmaz, 20 Kasım 1967'de Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde dünyaya geldi. Şarkıcılığa Ankara havası şarkılarıyla başlayan ve kısa sürede hem memleketinde hem de Türkiye genelinde tanınan bir isim haline gelen Yılmaz, özellikle 1984 yılında ailesiyle birlikte İstanbul'a göç etmesiyle daha geniş kitlelere ulaştı.

Bandırma Vapuru: Kurtuluşun ilk adımı Bandırma Vapuru: Kurtuluşun ilk adımı

Kastamonu kökenli olan sanatçı, iş adamı Bekir Başar'ı manevi babası olarak görmektedir. Gençlik yıllarını Kastamonu'da geçiren Yılmaz, ailesiyle birlikte İstanbul'a taşınarak müzik kariyerine odaklandı.

Hasan Yılmaz'ın müzik kariyeri, 1998 yılında "Acımasız Yıllar" adlı ilk albümüyle başladı. Ardından "Bu Kız Kalbimi Çaldı" ve "Döktür Muazzez" gibi birçok başarılı albüme imza attı. Sanatçının diğer albümleri arasında "Salla" (2005), "Yalan mı" (2006), "Ver Çoşkuyu" (2007), "İstanbul'un Babası", "Çak" ve "Neyin Kafasını Yaşıyorsun" gibi yapıtlar bulunmaktadır.

Hasan Yılmaz, müzik kariyeri boyunca seslendirdiği şarkılar ve sahne performanslarıyla geniş bir hayran kitlesi edinmiştir. Özellikle Türk halk müziği ve arabesk tarzındaki eserleriyle tanınan sanatçı, Türk popüler müziğinin önemli isimleri arasında yer almaktadır.

Editör: Serkan Kebecioğlu