Özçelik, “Birinci proje “Kadına Şiddete Hayır”ile ilgili ve ikinci proje de “Silahlar Sussun, Savaşlar Dursun” projelerimizi gerçekleştireceğiz”. 
Kastamonulu Sanatçı Turgay Özçelik yeni 2 projesi hakkında açıklamada bulundu.
Özçelik, “İnşallah 2 tane mükemmel bir proje üzerinde çalıştık, taslaklarını hazırladık. Öncelikle projemizin bir tanesi kadına şiddetle ilgili. Çünkü kadın dediğimiz bütün insanoğlunun anasıdır. Onun için bizler de hiçbir zaman kadına şiddete, hayvana, şiddete, doğayı katledenlere, bunların hepsine karşıyız. Sonuçta hepimizin bu dünyada, iyilikte ve güzellikle kendisine yakışır bir şekilde yaşamaya hakkı var. Sonuçta herkesin ve doğada yaşayan her canlının yaşama hakkı vardır. Onunla ilgili bir proje yaptık. İnşallah kısa zaman içerisinde de büyük bir şiddet görmüş, değerli bir ablamız da bu konuyu istişare yapıp bu ablamızı klipimizde oynatacağız ve o kardeşimize o ablamıza, o bacımıza da sahip çıktığımızı dile getireceğiz.
Bir diğer projemizde uluslararası sonuçta malum birçok ülkelerde hala savaşlar devam ediyor ve birçok mazlum hayatlarını kaybediyor. Sonuçta genci yaşlısı ihtiyarı, kadını, erkeği, çocuğu demeden birçok kardeşimiz hayatlarını kaybediyor. Bizler de buna istinaden bir istişarede bulunduk ve bununla ilgili de bir taslak hazırladık. Bu projemizle de silahlar sussun, savaşlar dursun, en güzel sevgi tüm dünyada barış olsun, bununla ilgili de bir proje hazırladık. 
Lakin burada hazırlamış olduğumuz projede 8 tane ülkemiz Türkiye, İngiltere, Almanya, Fransa, Rusya, ispanya, Arabistan gibi birçok arkadaşlarımız bu ülkelerde yaşayan arkadaşlarımızla birlikte bizlere bu konuda barış konusunda destek verdiler, sağ olsunlar, teşekkür ediyoruz.
İnşallah 8 Şubat perşembe günü de Kanal D ekranlarında “Konuştukça” programında da hem barış olsun projemizi hem de kadına şiddet ile ilgili kadın zaten insanoğlunun anası. Bununla ilgili yapmış olduğumuz projeydi. Dile getirip en güzel şekilde bütün izleyenlerimize aktaracağız. Kadın insanoğlunun anasıdır” dedi. (Cengiz MUHZİROĞLU)

Söz Ayhan Polatkan-Zeki Akdoğan, Müzik Ayhan Polatkan ve Sanatçı Turgay Özçelik seslendirdiği eser;

Kadın dediğin anadır                                                       

Kastamonulu sanatçı dur durak bilmiyor! Kastamonulu sanatçı dur durak bilmiyor!

Anaya şiddet olmaz                                       

Rabbimizden Emanet                 

Kadına Şiddet Olmaz


Nereye ey insanlık                                                        

Ne bu kin karamsarlık                                   

İzlerken biz utandık                                                                          

Kadına şiddet olmaz


Kimi sokakta hayvana                                                                    

Kimi doğaya ormana                                                    

Yaşadığımız dünyada                                                             

Şiddetin yeri olmaz.

Kastamonulu Sanatçıdan Örnek Proje… (2)

Editör: Banu Türkmenoğlu