Çankırı, ormancılığa ilk adımı Kastamonu'da attı! Çankırı, ormancılığa ilk adımı Kastamonu'da attı!

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü Erasmus+ Programı çerçevesinde Araç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 5 öğrenci ve 1 öğretmen 3 hafta boyunca Makedonya’da sağlık hizmetleri alanında, Kastamonu Taşmektep Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 5 öğrenci ve 2 öğretmen 3 hafta boyunca Almanya’da motorlu araçlar teknik alanında, Şenpazar Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde 5 öğrenci ve 2 öğretmen de 3 hafta boyunca Makedonya’da çocuk gelişimi ve eğitimi alanında staj ve iş başı izleme faaliyetlerine katılacak.

15 öğrenci ve 5 öğretmen İtalya’ya gidecek
 Erasmus+ Okul Eğitim Akreditasyon Projesi ile öğrencilerin grup hareketliliği çerçevesinde 15 öğrenci ve 5 öğretmen programa dahil edildi. Program çerçevesinde Kastamonu Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’ndan 4 öğrenci ve 1 öğretmen, Kastamonu Şehit Burak Kapucuoğlu Ortaokulu’ndan 3 öğrenci ve 2 öğretmen, Kastamonu Vali Aydın Arslan Ortaokulu’ndan 4 öğrenci ve 1 öğretmen, Kastamonu Şerife Bacı Ortaokulu’ndan 4 öğrenci ve 1 öğretmen, 7 gün boyunca İtalya’nın Milano şehrinde öğrenim faaliyetlerinde bulunacak.

“Gittiğiniz ülkelerde Türk kültürünü en iyi şekilde temsil edeceksiniz”
Erasmus+ projeleri çerçevesinde Makedonya, İtalya ve Almanya’ya gidecek olan öğrenci ve öğretmenler, Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gümüş’ü ziyaret etti. Gümüş, her iki proje çerçevesinde 32 öğrenci ve 10 öğretmenin faaliyetlerini gerçekleştirmek üzere gerekli ön bilgilendirmelerin yapılmasının ardından Avrupa’ya gideceklerini belirterek, “Gerek öğrencilerimize, gerekse öğretmenlerimize yönelik bir uluslararası eğitim fırsatı sunan Erasmus+ Programı'ndan yararlanmamız bizi değişen dünyayı takip ederken ve gelişmeleri gözlemlerken avantajlı bir konuma getirmektedir. Bunun yanında ülkemiz de ikinci asrına girerken her alanda ivme yakalamış, teknolojide, eğitimde, kültürde ve bilimde olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Sizler gittiğiniz ülkelerde Türk kültürünü en iyi şekilde temsil edeceksiniz. Milli değerlerimiz bizi maziden atiye taşıyacak, Türkiye'miz 21. yüzyılda dünyanın lider ülkeleri arasındaki yerini alacaktır. Bu şuurla faaliyetlerinizi gerçekleştireceğinize eminim. Tüm katılımcılara iyi yolculuklar ve başarılar diliyorum” dedi.

Kaynak: İHA