Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Genç Sada Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması 1. Bölge Finali", Karabük'ün tarihi atmosferinde, Safranbolu ilçesinde gerçekleştirildi. Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde ortaokul ve lise kategorilerinde yapılan yarışmada, Kastamonu'dan da  öğrencilerin yer aldığı 25 öğrenci mücadele etti.

Türk rap müziği sanatçısı "Ceza" Bolu'yu coşturdu Türk rap müziği sanatçısı "Ceza" Bolu'yu coşturdu

Jüri üyeleri, tecvit kuralları, okuma tarzı, ses ve makam gibi kriterlere göre değerlendirme yaparak 100 üzerinden puan verdi. Bu değerlendirme sonucunda birinci olanlar, 21 Mayıs'taki final programında bölgeyi en iyi şekilde temsil etme hakkını kazanacak.

Yarışmanın akşam saatlerinde sonuçlanacağı belirtildi.

Kastamonulu Öğrenciler Tecvid Yarışmasında Mücadele Etti (4)

Karabük İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, yaptığı konuşmada Kur'an-ı Kerim'in önemine vurgu yaparak, gençlerin doğru okuma ve anlama yolunda attıkları adımların önemine değindi. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü koordinesindeki bu tür yarışmaların gençlerin manevi gelişimine katkı sağladığını belirtti.

Akbaş, gençlerin sadece akademik değil, aynı zamanda manevi ve kültürel olarak da gelişmelerinin önemine dikkat çekerek, bu tür etkinliklerin gençler arasında dostluk ve dayanışmayı artırdığını ifade etti.

Kastamonulu Öğrenciler Tecvid Yarışmasında Mücadele Etti (1)

Kaynak: AA