Cide’de Sezgin ailesinin acı günü Cide’de Sezgin ailesinin acı günü

Kastamonu Çatalzeytin Anaokulu 5 yaş A şubesi öğrencileri, Okul Müdürü Yusuf Yavuz Bacanak ve öğretmenleri Gülsevcan Kaya rehberliğinde, Ağrı’nın Merkez ilçesine bağlı Eğribelen Köyü Eğribelen İlkokulu ile iş birliği içinde yürütülen “Arkadaşım İçin” projesiyle kilometrelerce uzaklıktan gönül bağı kurdu.

VELİLER DE YER ALDI
Projede, Kastamonulu minik öğrencilerden hiç tanımadıkları arkadaşlarına ‘sevgi ve arkadaşlık’ temalı resimler çizmeleri istendi. Resimlerin yanı sıra, çocuklar kendi tatil kitaplarını da paylaşarak dayanışma örneği sergiledi. Projede sadece minikler değil, onların velileri de yer aldı. El emeği göz nuru ile hazırladıkları kıyafetleri, çocuklarının hiç görmedikleri arkadaşlarına hediye ettiler.
Projenin amacı, çocukların farklılıklara saygı göstermesi, farklı kültürel ve fiziki şartlara sahip yaşıtlarıyla iletişim kurabilmesi, gerçek hayata hazırlanması, arkadaşlık ve yardımseverlik değerlerini özümsemesi olarak açıklanırken, yapılan çalışma ile her iki okulun öğrencileri arasında güçlü bir gönül bağı oluşturuldu.

Okul yönetimi sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımda; proje boyunca desteklerini esirgemeyen veliler, hayırsever iş insanları Bedirhan Güngör ve Ahmet Çifci’ye  teşekkürlerini iletti.

Muhabir: Serkan KEBECİOĞLU