KADASK, AFAD Akreditasyon sınavına hazır! KADASK, AFAD Akreditasyon sınavına hazır!

Kastamonu Üniversitesi Girişimcilik Kulübü, TOBB Kastamonu Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu katılımları ile istişare toplantısı düzenlendi. Kurul Başkanı Halime Nilgün Şener kulüp öğrencilerine tavsiyelerde bulunarak girişimciliğin özendirilmesine yönelik üniversite ile yapılacak olan çalışmalarda desteğinin tam olduğunu belirtti.

TOBB Kastamonu Kadın Girişimciler Kurulu, TOBB Kastamonu Genç Girişimciler Kurulu;  Kastamonu Üniversitesi Girişimcilik Kulübü öğrencileri ve başkanları Kastamonu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Enes Uğur Tohum ve Araştırma Görevlisi Zühal Nihan Çetin’le bir araya geldi. 

Kastamonu Sanayi ve Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen istişare toplantısında gençlerin girişimcilikle ilgili düşünce ve istekleri dinlendi. TOBB Kastamonu Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yüksek Mimar Halime Nilgül Şener kulüp öğrencilerine tavsiyelerde bulunarak girişimciliğin özendirilmesine yönelik üniversite ile yapılacak olan çalışmalarda desteğinin tam olduğunu belirtti. TOBB Kastamonu Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Taner Tonbul da girişimcilikle ilgili bilgi ve deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. 
Toplantıda gençlere staj imkânları, eğitim ve girişimcilik destekleri konularında yardımcı olunacağı, girişimcilik kulüplerinin destekleneceği ve üniversite ile bir işbirliği dahilinde girişimciliğin özendirilmesi için çalışmaların yapılabileceği kaydedildi.

Editör: Mehmet Salman