Saray Hamamı’nda ‘Geleneğe Vefa’ resim sergisi Saray Hamamı’nda ‘Geleneğe Vefa’ resim sergisi

Kastamonu Turizm Altyapı Birliği'nin öncülüğünde Kastamonulu kadın kooperatifleri Avusturya'nın kalbindeki 17. Avusturya Kültür Fuarı'na katılarak kendi yörelerinin lezzetlerini, el emeği ürünlerini ve eşsiz doğal güzelliklerini tanıtıyorlar.

Kastamonu Turizm Altyapı Birliği (KASTAB) organizasyonu ile Kastamonu’daki kadın kooperatiflerinin üst kuruluşunda yer alan kadınlar, Avusturya’nın Dorbirn şehrinde gerçekleştirilen 17. Avusturya Kültür Fuarı’na katıldı. Dün başlayan ve 5 Mayıs’a kadar devam edecek olan fuara katılan kadınlar, Kastamonu’nun yöresel ürünlerini, doğal güzelliklerini ve kültürünü, hem Avusturya’dan hem de farklı ülkelerden fuar alanına gelen binlerce kişiye tanıtma fırsatı buldu. Kastamonulu kadınlar, ürettikleri taş baskı ürünlerinden yöresel lezzetlere kadar birçok el emeği ürünü de satma imkanını buldu.
Açılan stantın Kastamonu turizmine önemli katkı sağlayacağını ifade eden Kastamonu Valisi Meftun Dallı, “Kastamonu Turizm Altyapı Birliği (KASTAB) organizasyonu ile İlimizin Kadın Kooperatifleri Üst Kuruluşunu, Avusturya’nın Dornbirn şehrinde, 1-5 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen, 17. Avusturya Kültür Fuarına gönderdik. Öncelikle İlimizin tanıtımına katkı sağlayacak bu fuarda, kadınlarımızın hünerli ellerinden çıkan yöresel ürünlerin tanıtımı ve satışı yapılacak” dedi.

Kastamonulu Kadınlar Avusturya

Kaynak: İHA