Son günlerde nakiti ortadan kaldırarak kredi kartı kullanımının yaygınlaştırılması önerisi ile gündeme gelen Boyner Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve CEOSU’su aynı zamanda Kastamonu Tosyalı olduğu bilinen iş adamı Cem Boyner, katıldığı Bloomberg HT yayınında yüksek enflasyondan kimsenin memnun olmadığını belirterek seçim sonrasına yönelik ekonomi açıklamasında bulundu.

Kastamonu’da 1242 üreticiye sebze fidesi dağıtıldı Kastamonu’da 1242 üreticiye sebze fidesi dağıtıldı

 Kastamonulu Boyner, Türkiye’de ciddi bir enflasyon yaşandığının belirterek, ciddi bir maliye enflasyonu ile karşı karşıya olunduğunu vurguladı.

Boyner, ekonomide gidilen yolun yanlış olmadığını ifade ederek; "Enflasyon kime yarar? ne kiracıya ne kiraya verene yaramıyor. Esnafa yaramıyor, tüccara yaramıyor. Enflasyon kimseye yaramıyor ama ekonomi yönetiminin ülkeyi bu sarmaldan çıkaracağını düşünüyorum" dedi.

“Ekonomi politikası doğru yoldan gidiyor diye düşünüyorum”

Kastamonulu İş adamı Boyner görüşlerini şu şekilde dile getirdi;

"Ekonomi politikası çok da hasar vermeden doğru yoldan gidiyor diye düşünüyorum. Vatandaş ne yoğunlukta sıkıntı çekeceğim, ne kadar zaman çekeceğim ve yalnız ben mi çekeceğim diye düşünür.

Kemer sıkma dediğiniz zaman bu alışveriş noktasına getiriyor, kızını dövmeyen dizini döver, hangi yönetim olursa olsun harcamayı kısmak yoluna gider. Harcamayı kısamayan vatandaş harcamasın diyor. Bu kızını dövememek...” diye konuştu.

Ülke olarak çok gereksiz konularla uğraşıldığını belirten Boyner, seçimin abartıldığını, seçimden sonra ekonomi politikalarının değişeceğini düşünmediğini de sözlerine ekledi. (Ercan ÇATAL)

Kaynak: Bloomberg HT